Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwayne „The Rock” Johnson otrzyma największe wynagrodzenie za film w historii kina

Wielomilionowa gaża.

Dwayne „The Rock” Johnson, gwiazdor znany z takich filmów jak „Black Adam” czy „Jumanji: Przygoda w dżungli”, ma niedługo stać się najlepiej opłacanym aktorem wszech czasów. Za występ w świątecznej produkcji „Red One” rzekomo otrzyma aż 50 milionów dolarów z samej podstawy.

Wspomniany obraz pojawi się na platformie Amazon Prime Video pod koniec tego roku. Były wrestler ma zagrać w nim główną rolę Calluma Drifta, dowódcy grupy E.L.F. Obok niego na ekranie zobaczymy także między innymi Chrisa Evansa (Kapitan Ameryka w widowiskach Marvela), Lucy Liu („Kill Bill”, „Shazam! Gniew bogów”) i J.K. Simmonsa (laureat Oscara za „Whiplash”).

Jeśli informacje portalu Puck News i The Direct okażą się prawdą, to Johnson pobije wszelkie dotychczasowe rekordy. Na ten moment mówi się, że największe gaże za występ w pojedynczym filmie otrzymali Robert Downey Jr. i Will Smith. Obaj mieli zainkasować po 40 milionów dolarów. Pierwszy za widowisko „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, drugi za „King Richard: Zwycięska rodzina”. Nie są to jednak dokładne kwoty, jakie wpłynęły na konto artystów, ponieważ otrzymali również indywidualnie ustalony procent od dochodu brutto ze sprzedaży biletów.

Dwayne „The Rock” Johnson potrafi negocjować dobre stawki

W przypadku platform streamingowych wygląda to nieco inaczej, bo gwiazdy wynagradzane są z góry na podstawie procentu z potencjalnych zarobków ze sprzedaży produkcji. Ogromna gaża Johnsona za „Red One” prawdopodobnie wynika także z tego, że obraz wyprodukowało należące do niego studio Seven Bucks Productions.

Trzeba jednak zauważyć, że wytwórnie są już przyzwyczajone do dużych zarobków gwiazdora. Za filmy „Jumanji: Następny poziom” i „Czerwona nota” zarobił po 23,5 miliona dolarów. Za „Black Adama” - 22,5 miliona dolarów, za „Wyprawę do dżungli” - 22 milionów dolarów, a za „Szybkich i wściekłych: Hobbs i Shaw” - 20 milionów dolarów. Pod względem wymagań finansowych „The Rock” należy do czołówki Hollywood, choć uważa się, że każda duża gwiazda zarabia średnio 20 milionów dolarów. Joaquin Phoenix dokładnie tyle zainkasuje za „Jokera 2”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze