Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune wraca do świata gier. Zapowiedziano nową strategię

Premiera w 2022 roku w Early Access.

Funcom na The Game Awards 2021 zapowiedziało Dune: Spice Wars - nową strategię w świecie wykreowanym przez Franka Herberta. Gra ukaże się w 2022 roku na Steamie w programie Early Access. Nad tytułem pracują twórcy Northgard z Shiro Games.

Produkcja jest połączeniem klasycznego RTS-a i elementów gatunku 4X. Gracze staną przed zadaniem zdominowania pustynnej planety Arrakis i uzyskania kontroli nad melanżem - cennym surowcem, wydłużającym życie i umożliwiającym podróże międzygwiezdne.

Użytkownicy przejmą dowodzenie nad jedną z kilku frakcji - potwierdzono, że pojawią się ugrupowania Dom Atrydów i Dom Harkonnenów wraz z takimi znanymi z książkowego pierwowzoru postaciami, jak książę Leto Atryda i baron Vladimir Harkonnen.

Twórcy sugerują, że pojawi się kilka ścieżek zwycięstwa - wspominają o podstępie, wpływach politycznych za pośrednictwem rezolucji, intrygach z pomocą tajnych agentów, dominacji gospodarczej i otwartym konflikcie.

Zdominujemy planetę Arrakis

Gra zaoferuje elementy gatunku 4X, więc nacisk położony zostanie na eksplorację pustynnej planety, ekspansję kontrolowanego terytorium, eksploatację i używanie zasobów oraz eksterminację przeciwników. Nie zabraknie również czerwi, czyli potworów, które są znakiem rozpoznawczym uniwersum.

Autorzy podkreślają, że w ramach Early Access zamierzają regularnie rozwijać projekt, kierując się uwagami fanów. Po debiucie wczesnej wersji pojawią się dodatkowe funkcje, tryby rozgrywki i inna zawartość, twórcy poprawią też rozgrywkę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły