Skip to main content

„Arcane” jako pierwszy gamingowy serial w historii dostało nagrodę Emmy

Wyjątkowe wyróżnienie.

Oparty na League of Legends serial animowany „Arcane” został wyróżniony nagrodą Emmy dla wybitnego dzieła animowanego. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla produkcji powstałej na licencji gry.

- To dla nas wielka sprawa, ponieważ wywodzimy się z gier wideo. To było niesamowite widzieć, jak świat docenia nasze postacie i nasze historie - powiedział współtwórca „Arcane” Christian Linke.

„Arcane” pokonało między innymi „Ricka i Morty’ego”, „Simpsonów” oraz „What If…?” i stało się pierwszym serialem streamingowym nagrodzonym w tej kategorii. W premierowym tygodniu „Arcane” znalazło się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji na Netflix, a widzowie spędzili łącznie ponad 34 miliony godzin na oglądaniu produkcji.

„Arcane” to techniczny majstersztyk animacji.

Pierwszy sezon „Arcane” ma dziewięć odcinków. Fabuła śledzi losy dwóch sióstr, które w wojnie pomiędzy dwoma miastami stają po przeciwnych stronach barykady. Riot Games nabyło w marcu tego roku sporo udziałów w odpowiedzialnym za animację studiu Fortiche. Kolejne projekty w uniwersum League of Legends mają być w drodze, jednak szczegóły nie są obecnie znane.

Read this next