Skip to main content

Drugi sezon Arcane na nowym zwiastunie. To już finał opowieści

Jedno jest pewne - będzie wybuchowo.

Netflix opublikował nowy zwiastun 2. sezonu Arcane, czyli serialu na podstawie kultowej gry League of Legends. Jak możemy się dowiedzieć, finał poprzedniego sezonu wywołał otwartą wojnę pomiędzy frakcjami w grze.

Pod koniec pierwszego sezonu Jinx wystrzeliła swoją rakietę w stronę komnat rządu miasta Piltover. Zwiastun sugeruje, że bohaterce udało się skutecznie dokonać zabójstwa i teraz ukrywa się w regionie Zaun - jej tropem natomiast podążają Vi oraz Caitlyn, które przy okazji starają się rozbić ostatnie komórki popierających Silco.

Oprócz tego przez chwilę widzimy także inne znane postacie z gry i serialu: Warwicka, Sevikę, Heimerdingera oraz Ekko. Materiał kończy się najwyraźniej finalnym pojedynkiem pomiędzy Jinx oraz Vi, których skomplikowana relacja była jednym z głównych wątków serialu. Z opisu zwiastuna możemy także dowiedzieć się, że finałowy zwiastun serialu trafi do biblioteki Netflixa w listopadzie tego roku.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że serial zapowiedziano oficjalnie w 2019 roku z okazji 10 rocznicy wydania gry. Tytuł pozostawał w produkcji jeszcze przez kilka lat i ostatecznie zadebiutował w 2021 roku. Produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród fanów gry, jak i osób, które nigdy wcześniej w nią nie grały. Dostała się do pierwszej dziesiątki najczęściej oglądanych seriali Netflixa w 52 krajach, a także jest jedną z najwyżej ocenianych produkcji wytwórni.

Jeśli ktoś chciały nadrobić serial, to na Netflixie cały czas dostępny jest pierwszy sezon składający się z 9 odcinków, trwających od około 39 do 44 minut. W głównych rolach wystąpili Hailee Steinfield (Spider-Man: Uniwersum) jako Vi, Ella Purnell (Fallout) w roli Jinx, Kevin Alejandro (Lucifer) podkłada głos Jayce’owi, z kolei Katie Leung (cykl Harry Potter) usłyszymy jako Caitlyn.

Zobacz także