Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dontnod - twórcy Remember Me pracują nad nową grą dla Square Enix

Oraz: E3 bez nowych informacji o Final Fantasy 15 i Kingdom Hearts 3.

Francuskie Dontnod Entertainment - twórcy gry akcji Remember Me - przygotowują nowy projekt do dystrybucji cyfrowej, powstający dla Square Enix.

Nilin oślepiona brakiem Final Fantasy

Nie ujawniono jeszcze, na jakie platformy sprzętowe ukaże się produkcja, ani też jaki będzie reprezentowała gatunek. Wiemy jedynie, że otrzymamy „grę bazującą na opowiadanej historii”, ale ze świeżym podejściem do tego tematu.

„Znam Oskara [Guilberta, szefa studia - dop. red.] i część pracowników Dontnod już od jakiegoś czasu. Są bardzo utalentowani i już od dawna byli na mojej liście firm do współpracy, ale dopiero teraz znaleźliśmy odpowiedni projekt” - komentuje Lee Singleton z europejskiego biura Square Enix dla serwisu Polygon.

Futurystyczne Remember Me ukazało się w czerwcu ubiegłego roku. Gra została ciepło przyjęta w recenzjach, co jednak nie przełożyło się na sprzedaż. W styczniu Dontnod Entertainment popadło w kłopoty finansowe, a firmę przejął zarząd komisaryczny.

Z innych wieści na temat Square Enix: na targach E3 w przyszłym tygodniu nie otrzymamy nowych informacji na temat Final Fantasy 15 oraz Kingdom Hearts 3 (dzięki, NeoGAF).

Producent tej pierwszej serii - Shinji Hashimoto - przyznał w rozmowie z magazynem Famitsu, że Kingdom Hearts 3 potrzebuje jeszcze trochę czasu, a Final Fantasy 15 pojawi się na innej imprezie, jeszcze w tym roku. Na E3 zobaczymy grę „w innym kontekście”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze