Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatkowe urlopy dla kobiet w CD Projekt. Inicjatywa GOG może objąć całą spółkę

Firma zadba o indywidualne potrzeby pracowników.

Na początku miesiąca serwis GOG ogłosił, że pracowniczki firmy otrzymają dodatkowy, płatny urlop w razie wystąpienia bólów menstruacyjnych. Teraz koncept może zostać rozszerzony na całą spółkę CD Projekt.

Jak dowiedział się portal PC Gamer od Radosława Grabowskiego - dyrektora do spraw PR w CD Projekt - „GOG stoi na czele inicjatywy i przyglądamy się, jakie daje możliwości dla całego CD Projekt”.

Inicjatorką projektu jest Gabriela Siemienkowicz - menadżerka ds. kultury i komunikacji w GOG. W wywiadzie dla serwisu Axios, Siemienkowicz wyraziła nadzieję, że nowa polityka urlopowa będzie sygnałem, że GOG jest firmą szanującą indywidualne potrzeby pracowników.

Dodatkowe urlopy menstruacyjne dla kobiet nie są powszechnym zjawiskiem w branży gier wideo. Jedynymi krajami, które wymagają od pracodawców udostępnienia tego typu udogodnień są Japonia, Korea Południowa, Indonezja, Tajwan i Zambia.

Tagi

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze