Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatkowe urlopy dla kobiet w CD Projekt. Inicjatywa GOG może objąć całą spółkę

Firma zadba o indywidualne potrzeby pracowników.

Na początku miesiąca serwis GOG ogłosił, że pracowniczki firmy otrzymają dodatkowy, płatny urlop w razie wystąpienia bólów menstruacyjnych. Teraz koncept może zostać rozszerzony na całą spółkę CD Projekt.

Jak dowiedział się portal PC Gamer od Radosława Grabowskiego - dyrektora do spraw PR w CD Projekt - „GOG stoi na czele inicjatywy i przyglądamy się, jakie daje możliwości dla całego CD Projekt”.

Inicjatorką projektu jest Gabriela Siemienkowicz - menadżerka ds. kultury i komunikacji w GOG. W wywiadzie dla serwisu Axios, Siemienkowicz wyraziła nadzieję, że nowa polityka urlopowa będzie sygnałem, że GOG jest firmą szanującą indywidualne potrzeby pracowników.

Dodatkowe urlopy menstruacyjne dla kobiet nie są powszechnym zjawiskiem w branży gier wideo. Jedynymi krajami, które wymagają od pracodawców udostępnienia tego typu udogodnień są Japonia, Korea Południowa, Indonezja, Tajwan i Zambia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze