Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Disciples: Liberation to kolejna odsłona serii strategii fantasy - z kampanią na 80 godzin

Gra zmierza na PC i konsole.

  • Zapowiedziano Disciples: Liberation, które ukaże się pod koniec tego roku
  • Ukończenie kampanii fabularnej zajmie ponad 80 godzin, a gra postawi na nieliniowość
  • Ruszyły zapisy do testów alfa

Kalypso Media ujawniło Disciples: Liberation - nową odsłonę uznanej serii strategii turowych z elementami RPG. Gra ukaże się w czwartym kwartale 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, a za projekt odpowiada studio Frima, twórcy adaptacji planszowego Carcassonne.

Akcję osadzono mrocznym uniwersum fantasy. Gracze staną przed zadaniem wyzwolenia krainy Nevendaar - w trakcie przygody odkryją „nieskończoną liczbę historii” i podejmą wybory, wpływające na dalsze wydarzenia.

Walki rozegrają się w turach

Gra zaoferuje kampanię fabularną, której ukończenie zajmie więcej niż 80 godzin. Opowieść podzielono na trzy akty, składające się łącznie z ponad 270 misji do wykonania. W planach także pięć różnych zakończeń.

Twórcy obiecują cztery klasy postaci do wyboru z unikalnymi dla siebie zestawami umiejętności. Poza tym pojawi się ponad 50 różnorodnych jednostek, które zrekrutujemy w trakcie zabawy, formując armię dopasowaną do naszego stylu rozgrywki. Kierując wojskiem, stawimy czoła bossom, przy tym pokonanie każdego będzie wymagało zastosowania innej taktyki.

Natkniemy się na frakcje, z którymi nawiążemy relacje - wśród ugrupowań znajdą się zdominowane religijnym ekstremizmem imperium ludzi i nieumarli dowodzeni przez szaloną królową. Do tego konieczność budowania baz oraz potyczki sieciowe dla dwóch osób.

Na oficjalnej stronie internetowej Disciples: Liberation wystartowały zapisy do testów alfa, które rozpoczną się 3 marca i potrwają miesiąc. Z wczesną wersją gry zapozna się jednak tylko 200 użytkowników wybranych przez twórców.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze