Skip to main content

Diablo 4 wycieka - prawie 45 minut gameplayu z wersji testowej

Ktoś będzie miał przez to kłopoty.

Jakiś czas temu rozeszły się wieści, jakoby Blizzard rozpoczął zamknięte testy Diablo 4 dla rodzin i przyjaciół deweloperów. Choć testy są niejawne, ktoś postanowił podzielić się nagraniem z rozgrywki.

Nagrania są dwa - dłuższe przedstawia spory, bo aż 38-minutowy segment rozgrywki. Widzimy, jak gracz przemierza świat i lochy, rozmawia z NPC, wykonuje zadania, walczy i zdobywa łupy. Możemy przyjrzeć się statystykom niektórych przedmiotów oraz menu wraz z kartami ekwipunku czy rozwoju postaci. Wiele elementów nie jest jeszcze ukończona i brakuje np. tekstur.

Gracze zwrócili uwagę na dwa szczegóły. Po pierwsze - w grze widać specjalny przycisk dedykowany sklepowi z przedmiotami kosmetycznymi. Po drugie - czasy odnowienia zdolności są dość dość długie i bardziej przypominają trzecią niż drugą część serii. Fani obawiają się, że może mieć to negatywny wpływ na tempo rozgrywki, jednak do premiery wszystko może się jeszcze zmienic.

Materiały nie są najlepszej jakości, ale pozwalają lepiej przyjrzeć się temu, jak w rzeczywistości gra się w Diablo 4. Co ciekawe, na filmach dobrze widoczne są znaki wodne z napisem Private Test Build oraz identyfikatorem osoby, która nagrała rozgrywkę. Oznacza to, że Blizzard z łatwością zidentyfikuje leakera i pociągnie go do odpowiedzialności.

Premiera Diablo 4 planowana jest na przyszły rok. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X. Wszystkie informacje na temat Diablo 4 znajdziecie w naszym kompendium.

Zobacz także