Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 powoli wraca do sił - przynajmniej na Steamie

Aktualizacja: teoria o botach i manipulacji oceną

AKTUALIZACJA: Użytkownik Reddita przedstawia teorię, według której ktoś używa botów do manipulowania ocenami Diablo 4 na Steamie. Wśród recenzji znaleźć można wiele wpisów od kont mających nieprawdopodobną liczbę 1600 godzin spędzonych w grze.

Podejrzane opinie ograniczają się do jednego słowa „-blizzard”, co może sugerować recenzje pochodzące od osób biorących udział w otwartej becie, które w rzeczywistości nie są wliczane w ogólną średnią gry na Steamie. Najprawdopodobniej są to jednak boty pochodzące od kogoś niezwiązanego z Blizzardem - większość tego typu kont podaje Rosję jako swoją lokalizację, a ponadto wystawia podobne oceny licznym grom free to play.


ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Diablo 4 powoli podbudowuje swoją pozycję po niezbyt udanej premierze na Steamie. Gra zbiera coraz więcej pozytywnych recenzji od graczy i jest na dobrej drodze do przebicia bariery „mieszanych ocen”.

Na poprawę sytuacji wpłynęła wciąż trwająca promocja, w ramach której każdy użytkownik platformy Valve może zagrać za darmo. Produkcja zrobiła najwyraźniej dobre wrażenie na nowych graczach, bo w ciągu kilku ostatnich dni wzbogaciła się o ponad tysiąc pozytywnych opinii. Co prawda średnia wszystkich ocen wciąż daje wynik „mieszanego” odbioru, ale wygląda na to, że już niedługo uda się osiągnąć status „w większości pozytywnych” recenzji.

Darmowy tydzień z grą przyciągnął na tyle dużą falę graczy, że ostatecznie udało się też przebić rekord popularności. Statystyki serwisu SteamDB wciąż nie są zbyt imponujące - w szczytowym momencie wczorajszego dnia grało jednocześnie ok. 24 tysięcy graczy - ale i tak widać znaczący wzrost od premiery na Steamie. Wtedy chętnych do zabawy było pięć razy mniej.

Promocja potrwa do 28 listopada.

Co ciekawe, darmowy tydzień nie obył się bez kontrowersji. W grze obowiązuje bowiem ograniczenie poziomu doświadczenia postaci, podobnie jak to było w przypadku triali na konsolach. Gracze, którzy liczyli na to, że ukończą grę podczas tygodniowego maratonu, poczuli się zawiedzeni, a to przełożyło się na kolejne negatywne recenzje.

Na Steamie trwa aktualnie jesienna wyprzedaż, w ramach której grę w podstawowej wersji można kupić za 209,40 zł. Tańsze są także wydania Digital Deluxe (254,40 zł) oraz Ultimate (275,40 zł). Do 27 listopada obowiązuje również inicjatywa Błogosławieństwo Matki, w ramach której można zdobyć o 35 procent więcej punktów doświadczenia oraz złota.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze