Skip to main content

Gracze Diablo 4 mają niespodziewany problem w 4. sezonie. Brakuje złota

Blizzard wydał już pierwszą łatkę.

Suma posiadanego złota rzadko jest problemem w grach wideo i jeszcze do niedawna było tak też w przypadku Diablo 4. Wraz ze startem 4. sezonu sytuacja uległa jednak zdecydowanej zmianie, ponieważ ceny podskoczyły i dodano nowe mechaniki wymagające opłat.

To sprawiło, że już pierwszego dnia po udostępnieniu nowych atrakcji gracze zaczęli narzekać w sieci, że są zbyt biedni. Co gorsza, nie mogą korzystać z interesujących nowości, ponieważ po prostu ich nie stać - argumentowali.

W poprzednich sezonach problem nie istniał. Pieniądze w większych sumach wydawało się niemal wyłącznie na losowanie nowych statystyk przedmiotów u Okultysty - cena tej usługi rośnie wykładniczo przy każdej kolejnej próbie.

Ta mechanika pozostała w grze także i w 4. sezonie, ale dodano też nowe systemy, a gdzie indziej pojawiły się spore podwyżki. Dla przykładu, zbudowanie najlepszej wersji klejnotu (królewskiej) kosztowało w przeszłości 50 tysięcy sztuk złota. Teraz to już dokładnie 1 milion - podwyżka o 2 tysiące procent.

Zobacz na YouTube

Jest też choćby nowy system Doskonalenia, również do ulepszania przedmiotów. Tutaj wydajemy już głównie specjalne surowce z trybu Dołów, ale jeśli chcemy zresetować statystyki, by spróbować zdobyć inny bonus, musimy już zapłacić - 5 milionów złota.

I tak dalej - dużo droższe jest choćby Zaklinanie wyposażenia czy zwiększanie pojemności mikstury leczącej. Blizzard zauważył narzekania i zapewnił, że „prowadzi wewnętrzne dyskusje” na temat problemu. To szybko przełożyło się na pierwszą łatkę, ale ta była dość ograniczona, ponieważ znacznie obniżono tylko cenę paczek z materiałami do Mistrzostwa (z 6 mln na 60 tys. w najdroższym przypadku).

To jednak tylko jedno - i dość niszowe - zastosowanie dla złota w 4. sezonie, więc kłopot pozostaje w dużej mierze bez odpowiedzi. Gracze zbierają więc mało przydatne, rzadkie przedmioty, by sprzedawać je u kupców zamiast rozkładać na surowce. Część fanów prosi nawet o przycisk „sprzedaj wszystko”, jeśli taki właśnie miał być zamysł deweloperów i deficyt złota jest zamierzony.

Z drugiej strony można zapewne zauważyć, że opisywana kwestia złota to najpoważniejszy problem, na jaki cierpi 4. sezon Diablo 4 - a to z pewnością dobra wiadomość.

Zobacz także