Skip to main content

Diablo 4 dostanie kolejne testy beta przed premierą. Blizzard podał datę

Jeszcze jedna szansa.

Blizzard potwierdził, że Diablo 4 doczeka się kolejnych testów beta przed oficjalną premierą. Ostatnia faza rozpocznie się 12 maja i potrwa do 14 maja. W planach jest sporo zmian i unikalnych nagród.

Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, ogłoszenie padło podczas dzisiejszej transmisji na żywo. Ostatnie już testy - określane też „server slamem” - będą otwarte dla wszystkich chętnych, by po raz ostatni przed premierą przetestować stabilność serwerów.

Ponownie sprawdzimy prolog oraz akt pierwszy. Osiągnięcie 20. poziomu postaci odblokuje specjalną zawartość, w postaci chociażby nosidełka z wilczym szczeniaczkiem. Gracze, którym uda się pokonać Ashavę, zostaną nagrodzeni unikalnym trofeum na wierzchowca. Co istotne, przedmioty zdobyte podczas wcześniejszych testów pozostaną przypisane do naszego konta.

W ostatniej fazie bety znajdziemy także wszystkie zmiany, które trafią do gry na premierę. A tych będzie całkiem sporo. Poprawki dotknęły większości klas postaci, systemu podziemi oraz wielu pomniejszych elementów. Bardziej szczegółowe omówienie zmian znajdziemy w oficjalnym komunikacie twórców.

W ramach przypomnienia, premierę pełnej wersji Diablo 4 zaplanowano na 6 czerwca. Blizzard będzie miał więc niecały miesiąc na kompletne doszlifowanie gry po zakończeniu ostatnich testów. Pozostaje trzymać kciuki, by tym razem obyło się bez awarii i gigantycznych kolejek. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenia z przeszłości i popularność gry, nadzieja może być w tym przypadku dosyć naiwna.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także