Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 2 - W poszukiwaniu Caina: drzewo Inifussa, zwój, Tristram

Trzecie zadanie pierwszego aktu.

W poszukiwaniu Caina to trzecie zadanie pierwszego aktu w Diablo 2: Resurrected. Możesz podjąć się go po ukończeniu misji głównej Cmentarz sióstr. W ramach tego zlecenia zwiedzisz kilka lokacji - Podziemny tunel, Mroczną knieję i Tristram - by uratować Caina. Na tej stronie prezentujemy pełny opis przejścia tego zadania.


Na tej stronie:


W poszukiwaniu Caina - jak odblokować zadanie

By odblokować to zadanie musisz wpierw ukończyć poprzednią misję, Cmentarz Sióstr. Następnie wejdź w interakcję z Akarą (1), od której otrzymałeś pierwsze zadanie w tym akcie - Siedlisko Zła. Po krótkiej wymianie zdań misja ta zostanie dodana do twojego dziennika, a ty otrzymasz nowy cel.


Przejdź Podziemnym tunelem do Mrocznej kniei

Wykorzystaj punkt nawigacyjny w mieście i dostań się do Zimnej równiny. Przeszukaj dokładnie teren by znaleźć wejście na Kamienne pole (2). Zwróć uwagę na wyświetlony nad głową twojej postaci podpis by przypadkiem nie wrócić na Cmentarz gdzie walczyłeś z Krwawą Orlicą.

Zaraz po wejściu na Kamienne pole najpewniej natrafisz na Zapleśniałą księgę (3). Wejdź z nią w interakcję by odblokować kolejne zadanie tego aktu - Zapomniana wieża. Jeśli księgi nie ma przy wejściu to nie martw się - znajdziesz ją w głębi Kamiennego pola. W lokacji tej natrafisz także na kamienny krąg (4) - zapamiętaj to miejsce, gdyż niedługo tutaj wrócisz.

Biegaj wzdłuż granic Kamiennego pola by znaleźć wejście do Podziemnego tunelu (5). Wbiegnij do środka i przebiegnij przez lokację. Zignoruj zejście na drugi poziom tunelu i wykorzystaj przejście do Mrocznej kniei (6) by dostać się do nowej lokacji.


Drzewo Inifussa, Gałęzioręki, kamienny krąg

Musisz ją teraz przeczesać i znaleźć Drzewo Inifussa (7). Wejdź z nim w interakcję i zbierz zwój (8), który wypadnie na ziemię. Uważaj także na Gałęziorękiego (9) - ten unikalny potwór potrafi zadać olbrzymie obrażenia i kręci się właśnie obok drzewa. Zanim wrócisz do miasta przeszukaj dokładnie Mroczną knieję, gdyż jest tutaj kolejny punkt nawigacyjny - jego odblokowanie znacznie ułatwi ci dalszą rozgrywkę.

Wróć teraz do miasta i porozmawiaj z Akarą. Po konwersacji wykorzystaj punkt nawigacyjny i dostań się na Kamienne pole, a następnie do kamiennego kręgu, o którym wcześniej wspominaliśmy. Na miejscu trafisz na grupę upadłych, wśród których jest unikalny wróg Rakanishu (10) - uważaj na niego, gdyż przy każdym otrzymanym ciosie wystrzeli wiązkę błyskawic, która zadaje spore obrażenia.

Podejdź do kamiennego kręgu, a następnie otwórz ekwipunek i kliknij prawym przyciskiem na zebrany wcześniej zwój Inifussa (11). Otworzy się niewielkie okno, w którym znajdziesz podobiznę kamiennego kręgu (12).

Przy każdej części kręgu na zwoju będzie symbol. Wskaże ci to kolejność, w której musisz klikać na elementy kręgu. Nie musisz jednak zanadto się przejmować - możesz klikać dowolną ilość razy na kamieniach, a w końcu podświetlą się wszystkie z nich. Wtedy też otworzy się portal do Tristram (13) - kliknij w niego by przenieść się do nowej lokacji.


Tristram, Uratuj Caina

Po dotarciu do Tristram czeka cię walka z kilkoma silnymi grupami wrogów, pośród których jest Griswold (14), na którego musisz uważać, gdyż zadaje olbrzymie obrażenia. Wybij wrogów, a następnie udaj się do centralnej części lokacji. Kliknij na szubienicę Caina (15) by opuścić ją na ziemię i uwolnić więźnia.

Zanim udasz się do miasta przejdź do północno-zachodniej części Tristram. Trafisz tam na ciało Wirta - po kliknięciu na nie wypadnie Noga Wirta (16). Zbierz ten przedmiot - przyda ci się do otwarcia sekretnego krowiego poziomu.

Wróć teraz do miasta i porozmawiaj zarówno z Cainem jak i Akarą. Zadanie zostanie w tym momencie ukończone. W nagrodę otrzymasz od Akary magiczny pierścień, Cain z kolei zaoferuje darmową identyfikację przedmiotów.

Poprzednio: Diablo 2 - Cmentarz Sióstr: Krwawa Orlica

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły