Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości do jutra sprawdzimy za darmo na PC

Jest też spora przecena.

Jeszcze tylko przez około 35 godzin na Steamie można sprawdzić za darmo grę akcji Deus Ex: Rozłam Ludzkości, wydaną w sierpniu ubiegłego roku.

Przygotowano także sporą przecenę. Do piątku gra kosztuje 12,49 euro (ok. 53 zł).

Bileciki do kontroli

Deux Ex: Rozłam Ludzkości zostało po premierze przyjęte nieco chłodniej niż Bunt Ludzkości z 2011 roku. Studia Square Enix przeszły do wieloletniej współpracy z wydawnictwem Marvel, co w połączeniu z nie najlepszą sprzedażą produkcji oznacza przerwę dla futurystycznej serii.

Mechaniczny Apartheid - kontrowersyjny zwrot opisuje zjawisko, które obserwujemy w ostatnim Deus Ex. Ulepszeni ludzie są prześladowani i zamykani w miastach przypominających getta. Strach i uprzedzenie to żyzny grunt dla każdego ziarna terroryzmu i manipulacji informacją.

Po wydarzeniach z poprzedniej części, główny bohater - Adam Jensen - przyłącza się do specjalnej jednostki Interpolu i rusza tropem siatki organizującej ataki bombowe w Pradze. Celem terrorystów jest jeszcze większe ograniczenie praw ludzi z ulepszeniami.

Podobnie jak w Buncie Ludzkości, w grze poruszamy się w perspektywie pierwszej osoby i tylko w momencie chowania się za osłonami kamera przeskakuje za plecy postaci. Dzięki mechanicznym ulepszeniom, główny bohater dysponuje wieloma różnorodnymi umiejętnościami, które rozwijają możliwości bitewne, infiltracyjne i negocjacyjne.

W rękach gracza leży pełna wolność rozwoju postaci i podejmowanych w trakcie gry strategii - Deus Ex nigdy nie oferuje jednej ścieżki ukończenia misji.

Gra „angażuje i skłania do refleksji, jednocześnie będąc bardzo dobrą grą akcji. Mimo poprawy kilku elementów rozgrywki i pojawienia się dodatkowych gadżetów, nie należy tu jednak oczekiwać przełomu względem Buntu Ludzkości” - głosi nasza recenzja Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze