Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding stawia na fabułę. Gra nie powtórzy błędów Metal Gear Solid 5 - zapewnia Hideo Kojima

Nie będziemy się nudzić?

Hideo Kojima - główny producent nadchodzącego Death Stranding - twierdzi, że gra nie powtórzy błędów Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, które według opinii wielu graczy zlekceważyło angażującą historię na rzecz aktywności w otwartym świecie.

- Niektórzy moi fani nie byli zadowoleni, że fabuła [w Metal Gear Solid 5] została zepchnięta na dalszy plan, ale zrobiłem to celowo - tłumaczy Kojima w rozmowie z 4Players.

- Jednak tym razem, w przypadku Death Stranding, największym wyzwaniem i przeszkodą był fakt, że mamy do czynienia z otwartym światem, ale równocześnie chcemy, by historia była bardzo ważna - dodał deweloper.

W wywiadzie Kojima stwierdził też, że po zaprojektowaniu gry typu sandbox, ze światem o ogromnej skali, „nie da się” wrócić do projektów liniowych. Kluczem są dziesiątki sposobów, w jakie gracz wchodzi w interakcję z otoczeniem. Wiąże się to jednak również z ryzykiem.

- Technicznie rzecz biorąc, trudno jest stworzyć otwarty świat, bo w tym przypadku użytkownik ma największą możliwą swobodę. Nigdy nie wiadomo, co gracz zrobi. W tym kontekście opowiadanie historii jest najtrudniejszym wyzwaniem.

W postacie życie tchnęli nie tylko scenarzyści, ale przede wszystkim aktorzy

Akcję gry osadzono w świecie, w którym USA nie istnieją, zastąpione przez Zjednoczone Miasta Ameryki (UCA). Główny bohater, Sam, ma za zadanie zjednoczyć państwo, jednak w osiągnięciu celu przeszkadzają między innymi wrogo nastawieni separatyści.

Premiera Death Stranding 8 listopada - wyłącznie na PlayStation 4.

Źródło: fragmenty wywiadu przetłumaczone przez GamingBolt

Następnie: Zabawny list młodego fana Xboksa - projektant konsoli pokazał wiadomość sprzed 17 lat

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze