Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space 2 z prostym sposobem na zarobek. Gracze „odkryli” metodę po 13 latach

Nawet twórca jest zaskoczony.

Dead Space 2 pozwala zniszczyć bankomat, by wyciągnąć z niego gotówkę. Brzmi mało zaskakująco, lecz okazuje się, że nawet jeden z twórców nie wiedział, że gra oferuje taką „sztuczkę”.

Metodą na szybki zarobek (oraz darmowe leczenie w stacjach pierwszej pomocy) podzielił się użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie „wetodd1337”. Zdziwieniom nie było końca. „Że niby co można zrobić?” - odparł jeden z zaskoczonych graczy.

„Wiedziałem o bankomatach, ale nie o stacjach leczących. Teraz będzie mi to siedzieć w głowie” - dodaje jeden z bardziej spostrzegawczych użytkowników, który kradzież pieniędzy opanował już dawno temu.

Posts from the deadspace
community on Reddit

„Hah! Pracowałem nad Dead Space jako twórca efektów graficznych, ale nie zdawałem sobie sprawy, że można zrobić coś takiego. Cholercia!” - zauważa niejaki „azshall”. Krótkie śledztwo potwierdza, że to Seth Hall, który faktycznie był pracownikiem nieistniejącego już studia Visceral.

Warto zauważyć, że demolowaniem bankomatów zajmowano się już trzynaście lat temu, zaraz po premierze Dead Space 2. Co interesujące, wtedy zaskoczenie graczy dowiadujących się o tej metodzie było podobne. „Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że można tak zrobić. Fajne znalezisko!” - napisał „HeroicBloodshed” w dniu 18 lutego 2011 roku, miesiąc po debiucie horroru.

Kto wie, być może za kilkanaście lat wspomnimy o sprawie ponownie, gdy tylko Motive Studio zabierze się za remake „dwójki”. Pierwsza odsłona wypadła świetnie w odświeżonej formie, więc kto wie...

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dead Space 2

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze