Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: EA rezygnuje z serii Dead Space przez słabą sprzedaż trzeciej części

AKTUALIZACJA: Electronic Arts zaprzecza.

Aktualizacja: Dino Ignacio, odpowiedzialny w grach Visceral Games za interfejsy użytkownika zaprzeczył informacjom o końcu serii Dead Space.

„Doniesienia o naszej śmierci są zdecydowania przesadzone” - pisze na Twitterze. „Czekajcie na więcej informacji.”

Electronic Arts wystosowało odpowiedź dla serwisu Joystiq, w której czytamy, że wydawca jest „dumny z najnowszej części serii, a marka pozostaje ważną częścią EA”.

Oryginalna wiadomość: Według nieoficjalnych doniesień, Electronic Arts rezygnuje z prac nad kolejną częścią serii Dead Space.

Powodem decyzji wydawcy jest niższa niż oczekiwano sprzedaż najnowszej odsłony. Podobno w studiach Visceral Games i Montreal planowano już następną część serii, lecz EA zdecydowała anulować prace. Druga firma, która dopiero co ukończyła Army of Two: The Devil's Cartel została prawdopodobnie zamknięta.

Czy ktoś wyciągnie pomocną dłoń?

W zeszłym miesiącu szef zespołów produkcyjnych EA, Frank Gibeau poinformował o zwolnieniach w oddziałach z Los Angeles i Montrealu. Jak twierdzi wydawca, największe serie muszą sprzedać się w nakładzie przekraczającym 5 mln egzemplarzy, by pozostać opłacalne.

Według informacji, do których dotarł serwis VideoGamer, produkcja Dead Space 3 nie należała do najłatwiejszych. Jak twierdzą anonimowe źródła, dopiero pod koniec prac zdecydowano się wprowadzić jeden model amunicji, co miało pomóc w sprzedaży dodatków w kontrowersyjnym systemie transakcji cyfrowych. Co więcej, EA wymusiło na producentach położenie większego nacisku na akcję i skierowanie gry do szerszego grona odbiorców, rezygnując z elementów horroru.

Wszystko wskazuje na to, że Electronic Arts przechodzi większą restrukturyzację. Dzisiaj zdecydowano się także zwolnić około 30 pracowników i zamknąć studio BioWare San Francisco, odpowiedzialne za Dragon Age: Legends. W styczniu zrezygnowano z kontynuacji prac nad kolejną częścią Medal of Honor, a serię „zamrożono”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dead Space

iOS, PS3, Xbox 360, PC

Dead Space 2

PS3, Xbox 360, PC

See 1 more

Dead Space 3

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze