Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island powraca jako darmowa gra mobilna typu tower defense

Dead Island 2 wciąż w produkcji.

Na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS zadebiutowała właśnie darmowa gra mobilna Dead Island: Survivors. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, a więc stawia graczowi zadanie obrony przed hordami zombie z użyciem struktur obronnych.

Za tytuł odpowiada studio Fishlabs, czyli deweloperzy raczej mniej znanej serii Galaxy on Fire i Book of Unwritten Tales 2. Projektanci zaprezentowali w Survivors dość niestandardowe podejście do gatunku, bo wpływamy na ścieżkę poruszania się zombie, ustawiając ściany w odpowiedni sposób.

Rozgrywkę podzielono na fazę budowania oraz akcji. Na początku poziomu ustawiamy więc wieżyczki i inne systemy obronne, jak najwydajniej zużywając dostępne zasoby. Gdy jesteśmy gotowi, „wzywamy” zombie, by rozpocząć walkę.

W drugiej fazie kontrolujemy bohatera, który korzysta z broni do walki wręcz, a naszym zadaniem jest przetrwanie. Po zakończonym boju możemy ulepszyć ekwipunek, korzystając z pieniędzy zdobywanych za rozgrywkę, ale nie zabrakło też mikropłatności.

Formuła Dead Island: Survivors to połączenie Orcs Must Die z systemem kart znanym z Clash Royale. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać grę za pośrednictwem App Store i Google Play.

Ostatnią odsłoną serii Dead Island od Techlandu jest Riptide z 2013 roku. Firma Deep Silver zapewnia w najnowszym tweecie, że Dead Island 2 - o którym usłyszeliśmy w 2014 roku - nadal powstaje. Za tytuł odpowiada studio Sumo Digital.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze