Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Island 2 na nowym zwiastunie. Tak wygląda intro gry

Spokojna muzyka i apokalipsa w tle.

Twórcy Dead Island 2 podzielili się nowym materiałem promującym nadchodzącą produkcję. Tym razem postanowili ujawnić, jak prezentuje się filmik wprowadzający do rozgrywki. Możemy na nim zobaczyć różne sceny z opanowanego przez zombie Los Angeles.

Pierwsza scena pokazuje okolice basenu. Widzimy między innymi przebity dmuchany fotel, pływającą w drinku gałę oczną oraz odbijającego się w rozbitych okularach przeciwsłonecznych potwora. Następnie kamera pokazuje zniszczone samochody, porzucone przez ludzi posiłki i ofiary zaatakowane znienacka przez zombie. Całości przygrywa spokojna, melancholijna muzyka.

Zobacz także: Dead Island 2 - Poradnik, Solucja - nasze kompletny przewodnik po grze

Co warto dodać, mieliśmy już okazję zagrać w przedpremierową wersję Dead Island 2 i większość z pokazanych na zwiastunie miejscówek możemy faktycznie zobaczyć w grze. Zniszczony hotel to jedna z pierwszych większych lokacji odwiedzanych w kampanii fabularnej, a potem trafiamy też do studia filmowego, widocznego w późniejszych scenach trailera.

Materiał może być ograniczony w wiekowo. Należy wówczas kliknąć w odtwarzacz, aby zobaczyć go na platformie YouTube

Zwiastun zebrał też wyjątkowo pozytywne komentarze użytkowników serwisu YouTube. „Idealnie podkreśliliście tym zwiastunem klimat gry, wygląda świetnie” - pisze Ya Yeetuz. „To wprowadzenie wygląda naprawdę niesamowicie. Zdecydowanie będę czekał na grę i uwierzcie mi, będę czekał niecerpliwie” - dodaje Edward Nieto.

W komentarzach pada też porównanie do głośnego i bardzo wysoko ocenianego zwiastuna pierwszego Dead Island, zaprezentowanego na targach E3 w 2011 roku. Był on w swoim tonie dość brutalny i pokazywał rodzinę atakowaną przez hordę zombie, w tym zarażone dziecko. Całość puszczona była „od tyłu”, nadając wydarzeniom nietypową perspektywę. Chociaż oba filmy celują w odmienne tony, to internauci uważają, że są podobnie świetnie zrobione.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze