Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

David Braben powraca z projektem Elite: Dangerous

Ruszyła zbiórka na Kickstarterze.

David Braben, współtwórca gry Elite, klasycznego symulatora kosmicznego z lat 80., planuje pozyskać 1,25 mln funtów na platformie Kickstarter, by stworzyć kontynuację o podtytule „Dangerous”.

Gra miałaby zostać wydana na początku 2014 roku na PC. Braben, wspólnie z pozostałymi twórcami studia Frontier Developments, nad założeniami technologicznymi i artystycznymi Elite: Dangerous pracuje już od jakiegoś czasu. - To będzie wspaniała, epicka gra kosmiczna, ze świetnymi efektami wizualnymi, niesamowitą rozgrywką i oczywiście trybem multiplayer - przekonuje twórca.

Według Brabena, 1,25 mln funtów to minimalny budżet gry. Ale studio liczy na większe środki. - Umożliwiłoby to realizację jeszcze ambitniejszych celów i być może wydanie gry na inne platformy - dodaje.

David Braben (Fot. Kickstarter.com)

Klasyczne Elite zostało wydane w 1984 roku na mikrokomputery BBC. Następnie gra pojawiła się na większości platform z lat 80. - m.in. Amstradzie, ZX Spectrum, Apple II, Commodore C64 i pecetach. Elite uznawane jest za jednego z prekursorów całego gatunku trójwymiarowych symulatorów kosmicznych. Produkcja Davida Brabena i Iana Bella inspirowała twórców takich gier, jak Wing Commander: Privateer, Space Rogue czy Eve Online.

W 1993 roku wydana została druga część gry - Frontier: Elite II, a dwa lata później Frontier: First Encounters. Studio pracowało nad częścią czwartą od 1998 roku, a ostatecznie prace zostały oficjalnie zawieszone rok temu. Elite: Dangerous to powrót do pomysłów sprzed wielu lat. David Braben uważa, że obecna technologia umożliwi jego studiu stworzenie gry, która - tak jak w latach 80. - będzie wyjątkowym doświadczeniem.

W momencie publikacji wiadomości projekt zgromadził już niemal 50 tys. funtów na platformie Kickstarter. Zbieranie środków potrwa jeszcze 59 dni.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze