Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon 2 - dyliżans: sterowanie, wybór trasy, mapa

Jak przemieszczać się po mapie.

Podczas rozgrywki w Darkest Dungeon 2 będziesz przemieszczał drużynę wewnątrz dyliżansu. Z tej strony dowiesz się jak sterować tym wozem, a także w jaki sposób określać trasę i kolejne punkty, które odwiedzisz.

Sterowanie dyliżansem przypomina dowolną grę wyścigową. By jechać do przodu musisz trzymać klawisz W, na boki sterujesz zaś za pomocą klawiszy A i D - odpowiednio w lewo i prawo.

Ma to o tyle znacznie, że masz wpływ na trasę przejazdu. Możesz podejrzeć ją otwierając mapę za pomocą klawisza M. Zauważysz tam kilka ścieżek (1), po których może poruszać się dyliżans.

Gdy tylko dotrzesz na rozwidlenie na mapie, na ekranie pojawią się ścieżki do wyboru (2). By jakąś wybrać, musisz po prostu nakierować powóz w odpowiedni przejazd, a znajdzie się on na wybranej przez ciebie ścieżce.

W trakcie jazdy dyliżansem postacie będą regenerować zdrowie, mogą też zwiększać bądź zmniejszać stres. Prócz punktów widocznych na mapie możesz też trafić na wydarzenie losowe, jak mniejsza walka. W przeciwieństwie do poprzedniej części Darkest Dungeon, nie możesz zawrócić dyliżansem - możesz poruszać się tylko do przodu.

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - pojemność ekwipunku: jak zwiększyć

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - nawyki: pozytywne i negatywne, usuwanie

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze