Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon 2 - zamiana pozycji bohaterów

Zamień miejscami towarzyszy podczas bitwy i poza nią.

Każdy z bohaterów w Darkest Dungeon 2 posiada jedną lub kilka pozycji w szeregu, na których walczy mu się lepiej. Dotyczy to głównie umiejętności: niektóre postaci walczące tuż przy przeciwniku mogą nie posiadać umiejętności pozwalających im wyprowadzić cios z lewego krańca. Na tej stronie przeczytasz, jak zmieniać pozycję i kolejność bohaterów w rzędzie.

Gdy rozpoczynasz nową grę, kolejność wyboru bohaterów oznaczy ich pozycję od prawej do lewej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przeciągając obrazki z podobiznami postaci zamienić ich kolejność w szeregu.

Kiedy rozpoczniesz podróż, w taki sam sposób możesz zamienić układ towarzyszy: zamień miejscami obrazki (1) w dolnej części ekranu, a kolejność zostanie przestawiona przy kolejnej bitwie.

Aby zmienić układ w trakcie bitwy, możesz wykorzystać ikonę zamiany (2), z prawej strony panelu, za umiejętnościami. Działanie to jest traktowane jako ruch oraz nie każdy potrafi przesunąć się w lewo i w prawo. Niektórzy bohaterowie posiadają umiejętności, które pozwalają im atakować wroga i jednocześnie przemieszczać się. Jest to szczególnie przydatne w trakcie walki z przeciwnikiem, który potrafi zamieniać pozycjami walczących.

Pamiętaj, że pozycja nie ma wpływu na kolejność wykonywania ruchów - ta zależy wyłącznie od szybkości postaci. W pierwszych rzędach od prawej, czyli bliżej wroga, z reguły znajdują się jednostki najwytrzymalsze - bowiem tu pada najwięcej ciosów ze strony wroga - lub nieposiadające ataków dystansowych.

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - Ołtarz Nadziei, Żywe Miasto: nabywanie ulepszeń

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze