Skip to main content

Darkest Dungeon 2 wychodzi z wczesnego dostępu. Znamy oficjalny termin

Demo już dostępne na Steamie.

Studio Red Hook podało termin premiery pełnej wersji Darkest Dungeon 2. Ostateczne wydanie trafi na Steama oraz Epic Games Store 8 maja 2023 roku. Na pierwszej z wymienionych platform znajdziemy już demo gry.

Darkest Dungeon 2 zadebiutowało we wczesnym dostępie ponad rok temu - konkretnie w październiku 2021 roku. Z początku pełna wersja miała trafić na rynek w lutym 2023 roku, termin jednak przesunięto w trosce o jakość i dopracowanie szczegółów.

Jak dowiadujemy się z komunikatu studia, oficjalną premierę poprzedzi kilka dużych aktualizacji. Największa z nich trafi do gry już niedługo, nie podano jednak żadnych konkretów odnośnie jej zawartości. Przypomnijmy, że wczesny dostęp do tytułu znajdziemy na ten moment tylko w ofercie Epic Games Store.

Użytkownicy Steama otrzymali za to wersję demonstracyjną, która pozwoli rozegrać jeden, około 40-minutowy „run”, którego postępy nie zostaną zapisane. Demo będzie dostępne do 13 lutego w ramach akcji Steam Next Fest.

Darkest Dungeon 2 to specyficzna kontynuacja popularnego RPG-a z 2016 roku. Twórcy porzucili gatunek dungeon-crawlera i postawili na produkcję typu roguelike. Rozgrywka składa się z krótkich, około 5-godzinnych „runów”, które rozgrywamy przygotowaną wcześniej drużyną bohaterów. Wszystko to w zestawie z unikalnym stylem graficznym oraz klimatyczną narracją Wayne’a June’a.

Drastyczne zmiany spotkały się z krytyką wielu miłośników „jedynki”, która oferowała długą kampanię z elementami rozbudowy osady, zbierania surowców i rekrutowania nowych postaci. Graczom nie spodobała się także ponad roczna ekskluzywność dla platformy Epic Games Store. Darkest Dungeon 2 zebrało jednak sporą grupę fanów, a studio Red Hook na bieżąco rozbudowuje grę o nowe mechaniki, lokacje oraz postacie.

Zobacz także