Skip to main content

Darkest Dungeon 2 - Ołtarz Nadziei, Żywe Miasto: nabywanie ulepszeń

Zakupuj ulepszenia za Świece nadziei.

Ołtarz nadziei w Darkest Dungeon 2 to miejsce, które odwiedzasz po zakończeniu pełnej ekspedycji i pokonaniu bossa, po śmierci bohaterów lub przy samodzielnej rezygnacji z wyprawy. Za zdobyte świece nadziei poprzez wykonywanie zadań, będziesz mógł nabywać ulepszenia, bibeloty i wzmocnienia dla bohaterów. Na tej stronie poznasz opis poszczególnych kart i ulepszeń w Żywym Mieście.


Niezłomne wybrzeże

W tym miejscu zakupisz ulepszenia:

  • Podróż - cechy dyliżansu: większa pojemność, odnajdywanie więcej świec, lepsze łupy na drodze i nowe pola na przedmioty dyliżansu
  • Zaradność - dodatkowe bonusy za odwiedzanie konkretnych lokacji oraz obniżanie cen napraw oraz zakupów w gospodzie
  • Kompani - odblokuj zwierzęta do nabycia za darmo w gospodzie, które będziesz mógł zabrać do dyliżansu, a które wygenerują dodatkowe bonusy dla wyprawy
  • Uznanie - zdobądź nowe liberie dyliżansu (wygląd, nie wpływa na rozgrywkę)
  • Piekielny płomień - najdroższe z ulepszeń. Możesz nabyć go w gospodzie i zamontować na dyliżansie, by wprowadzić modyfikatory na pełny czas wyprawy (rozdziału)

Pola znoju

Odblokuj w tym miejscu nowe, losowe przedmioty z wybranej kategorii, a będziesz mógł odnaleźć je w trakcie podróży w sklepach. Jest to zestawienie unikatów, których nie odblokujesz w trakcie eksploracji.


Żywe miasto

Za Świece nadziei możesz na stałe ulepszyć każdego z bohaterów, nabywając kolejne ulepszenia. Wydaj świece przy pierwszym rombie (1) szarych portretów bohaterów, aby odblokować ich. Będziesz w stanie dobrać ich przy kolejnej rozgrywce. Będą również losowo dobierani w gospodzie, jeśli dotrzesz tam po śmierci jednego z kompanów.


Odwieczny las

Gdy pokonasz bossów, odblokujesz pola na wspomnienia. Te nabywasz odwiedzając bohaterem Kaplicę Refleksji (zwaną Kaplicą Bohaterów). Za pięć świec możesz wybrać wspomnienie (2) (lub więcej, gdy posiadasz wolne pola i wspomnienia), by kompan otrzymał stałą premię na całą wyprawę. W tym miejscu pojawią się jedynie te osoby, które pomyślnie ukończyły ostatnią ekspedycję.


Góra

Dostęp do Góry otrzymasz dopiero, gdy odblokujesz wszystkich bohaterów. Za cenę trzech świec będziesz mógł nabyć dla każdego z nich nowy wygląd, który nie wpływa jednak na sposób gry ani cechy postaci.


Pamięć

Tu zobaczysz wszystkie przedmioty, jakie udało ci się zebrać w trakcie dotychczasowych ekspedycji. Możesz porównać ich cechy i zaplanować, które chciałbyś zabrać kolejną misję - wiele z nich będzie dostępnych w gospodzie. Ponadto te przedmioty, które odblokowałeś, będą teraz pojawiać się z losową szansą u handlarzy.

Następnie: Darkest Dungeon 2 - Zamiana pozycji bohaterów

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - Świece nadziei: jak szybko zdobywać

Zobacz także