Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cztery osoby sterujące jedną postacią - patent Sony pokazuje nietypowy tryb kooperacji

Być może związany z DualShockiem 5.

Sony zarejestrowało patent na nietypowe rozwiązanie, związane z dzieleniem się kontrolerem. Pomysł polega na tym, że każdy gracz odpowiada za inne działania postaci na ekranie - przykładowo jeden porusza się bohaterem, a drugi strzela.

Dokument złożono w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych w połowie 2018 roku, ale dopiero teraz szczegóły i obrazki poglądowe ujawniła redakcja Let's Go Digital.

Obrazek z patentu. Źródło: Let's Go Digital

W teorii rozwiązanie ma pozwolić na uczynienie z każdej produkcji typu single-player grę przystosowaną do trybu kooperacji. Patent opisuje przykład z trzema graczami: jeden otrzymuje kontrolę nad analogami, drugi nad przyciskami akcji, a trzeci odpowiada za triggery, przy czym wszyscy sterują tą samą postacią.

Każdy użytkownik korzysta z własnego kontrolera, a system ma działać zarówno w trybie lokalnym, jak i przez sieć, obsługując do czterech graczy jednocześnie. Za podział funkcji pada pomiędzy grupę odpowiadałaby natomiast jedna, wybrana osoba.

Patent opisuje też inną funkcję, rotację. Grupa osób po kolei przejmuje kontrolę nad postacią, przy czym osoba trzymająca pada zmienia się np. co dwie minuty. Jeżeli w tym czasie osiągnie przykładowo wymagany próg punktów, to jej kolejka się wydłuży, a pozostali będą musieli poczekać.

Obrazek z patentu. Źródło: Let's Go Digital

System może działać też w inny sposób. Jeżeli w grupie znajomych znajduje się osoba o szczególnych umiejętnościach strzeleckich, to „mistrz gry” może oddać jej sterowanie, gdy na ekranie rozpocznie się strzelanina, a po zakończeniu walki oddać kontrolę osobie, która nie radzi sobie najlepiej z celowaniem.

Niewykluczone, że wspomniane pomysły zostały opracowane z myślą o PS5 i nowej wersji DualShocka.

Źródło: Let's Go Digital

Następnie: Występ Geoffa Keighleya w Death Stranding nie wpłynął na szereg nominacji do TGA 2019 - twierdzi dziennikarz

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze