Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czas akcji w grze na bazie Game of Thrones będzie identyczny z serialem

Ale odwiedzimy inne miejsca.

Studio Telltale zebrało wiele pochwał za adaptacje komiksów The Walking Dead oraz Fables, a graczy ciekawi teraz, na jakie podejście zdecydują się twórcy w przypadku gry na bazie „Gry o Tron”.

Spoiler: wszyscy zginą

W The Wolf Among Us mamy do czynienia z prequlem, a w przypadku przygodówki z zombiakami czas akcji jest identyczny z oryginalną serią, ale inne jest miejsce akcji. Właśnie ten drugi styl prowadzenia opowieści zobaczymy także w Game of Thrones, gdzie gracze zwiedzą inne części Westeros podczas wojny o tron.

- To nie jest prequel - zapewnił w rozmowie z serwisem Digital Trends dyrektor generalny Telltale, Dan Connors. - Myślę, że serial zapewnia ramy czasowe, ale uniwersum jest ogromne.

- Dzieje się tak dużo, świat jest bogaty - dodał. - Każda decyzja króla Joffreya wpływa na tak wielu ludzi. Serial radzi sobie świetnie z interpretowaniem prozy R. R. Martina, a jego książki są gotową encyklopedią wiedzy na temat serii.

- To wymarzona sytuacja, gdy można usiąść i powiedzieć: „gdzie jest nasze miejsce w tym uniwersum? Gdzie jesteśmy?” Świat oferuje tak wiele do zbadania - kończy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze