Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cykl Pokemon obchodzi 21 urodziny

Specjalny Pikachu w Pokemon Go i sporo innych atrakcji.

W dniu 27 lutego 1996 roku w Japonii ukazały się pierwsze gry z serii Pokémon: Red oraz Green. Ten drugi tytuł zamieniono później na Blue, lecz jedno jest pewne - świat już nigdy nie był taki sam.

Cykl błyskawicznie zdobył ogromną popularność na całym świecie, więc data w ostatnich latach stała się „Dniem Pokemona”, z licznymi atrakcjami w przeróżnych tytułach.

Najważniejszą propozycją w tym roku jest zapewne możliwość złapania unikatowego Pikachu w Pokemon Go. Sympatyczny stworek o elektrycznych właściwościach założył urodzinową czapeczkę i schował się prawdziwym świecie.

Schwytany osobnik zachowa specjalny przedmiot na zawsze, ale znajdziemy go tylko do 6 marca, więc warto zabrać telefon na następny spacer do sklepu i bacznie przeczesać ulice.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Inne atrakcje są przeznaczone dla tych najbardziej zaangażowanych fanów cyklu. Jest na przykład model New Nintendo 3DS w specjalnym malowaniu:

Platforma Pokemon TV szykuje maraton z filmami na licencji gier, a godziny transmisji z przeróżnych produkcji zapewni oficjalny kanał w serwisie Twitch.

Specjalne bonusy czekają także na graczy logujących się do karcianki The Pokemon Trading Card Game Online oraz do logicznego Pokemon Shuffle na urządzeniach mobilnych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze