Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk Edgerunners - czy będzie 2. sezon

Potencjalna kontynuacja serialu.

Cyberpunk: Edgerunners. Bohaterowie siedzący na tle księżyca.
Netflix

Serial „Cyberpunk Edgerunners” miał swoją premierę 13 września 2022 roku i spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród widzów. Japońskie Studio Trigger wyprodukowało 10 odcinków, a sezon zakończył się dość dramatycznymi scenami. Poniżej wyjaśniamy, czy w planach jest 2. sezon produkcji.

UWAGA NA SPOILERY: na tej stronie zdradzamy część zakończenia serialu „Cyberpunk Edgerunners” i powiązany z nim wątek w grze Cyberpunk 2077. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, możesz przejść na stronę główną serwisu i przeczytać najświeższe informacje ze świata gier, filmów i seriali.

Na ten moment nie ma planów na kontynuację serialu. Przedstawiciel studia CD Projekt RED przekazał, że tytuł od początku miał być zamkniętym, samodzielnym dodatkiem do uniwersum gry. „Nawet jeśli planowalibyśmy wyprodukować jeszcze jakieś anime w przyszłości, to nie wiadomo, czy byłby to drugi sezon czy też coś zupełnie innego” - podał rzecznik.

W serialu przewijają się postacie z gry. Bardziej w formie małego smaczka dla fanów, ale być może potencjalna kontynuacja przybliży nam sylwetki postaci drugoplanowanych z Cyberpunk 2077

Twórcy są jednak zadowoleni z bardzo ciepłego odbioru obrazu, dlatego nie wykluczają podjęcia się ponownej współpracy ze Studiem Trigger. Biorąc jednak pod uwagę, że większość głównych bohaterów produkcji zginęła, a Falco w bonusowej misji w Cyberpunk 2077 wyraźnie zaznaczył, że on i Lucy wycofali się z biznesu najemników, to najprawdopodobniej zobaczymy przygody całkowicie innych postaci.

Świat wykreowany na potrzeby gry jest bardzo zróżnicowany, zatem nie trudno sobie wyobrazić potencjał na inne historie: może być to tym razem bardziej obyczajowa opowieść o „zwykłych” mieszkańcach miasta, wiecznie narażonych na przypadkową śmierć z ręki gangsterów czy skorumpowanych policjantów albo scenarzyści wykorzystają okazję do lepszego przedstawienia fanom społeczności nomadów i ich przygód poza granicami Night City.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze