Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crytek wspiera TimeSplitters Rewind

Fani serii pracują nad wersją HD popularnej strzelanki, wykorzystując silnik CryEngine 3.

Grupa fanów przygotowuje TimeSplitters Rewind - trzy pierwsze części serii w odświeżonych wersjach HD. Produkcję wspiera właściciel praw do gry - firma Crytek, która udostępniła zapaleńcom licencję na silnik CryEngine 3.

W skład grupy pracującej nad projektem wchodzą także twórcy oryginalnych wersji gier ze studia Free Radical Design, które w 2009 roku kupił Crytek.

Duckman Drake, jedna z charakterystycznych postaci z TimeSplitters

Jeden z twórców, Michael Hubicka poinformował w wywiadzie z serwisem Cooking with Grenades, że oprócz odświeżonych kampanii dla pojedynczego gracza, w pełnej wersji TimeSplitters Rewind znajdziemy tryb sieciowy dla maksymalnie 16 graczy. Zabraknie jednak kooperacji na podzielonym ekranie - na przeszkodzie stanęły ograniczenia silnika CryEngine 3. Na grudzień zaplanowano wersję demonstracyjną.

Rewind to kolejna próba oddanej grupy fanów na przywrócenie serii TimeSplitters. Ruch „100,000 Strong for TimeSplitters 4” od jakiegoś czasu prowadzi akcję na Facebooku. Fani domagają się dokończenia prac nad zawieszonym TimeSplitters 4 lub odświeżenia starszych części serii, zwłaszcza TimeSplitters 2.

Również szef Crytek, Cevat Yerli stwierdził, że chętnie zobaczyłby nowe TimeSplitters, jednak internetowe petycje nie wystarczą, by go przekonać. W końcu zadecydował, że da fanom wolną rękę na stworzenie TimeSplitters Rewind, z wykorzystaniem elementów z poprzednich gier.

Pierwsza część serii ukazała się w 2000 roku, wyłącznie na PS2. W następnych latach ukazały się jeszcze dwie odsłony, a w 2007 roku zapowiedziano rozpoczęcie prac nad czwartą częścią. Później je zawieszono.

TimeSplitters to seria strzelanek, która opowiada o przygodach żołnierzy, podróżujących w czasie, by powstrzymać inwazję obcych lub po prostu ocalić ludzkość. Szerokie ramy czasowe dały spore pole do popisu - zwiedzamy m.in. Dziki Zachód i odległą przyszłość XXV wieku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze