Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

TimeSplitters Rewind także na PS4

Trzy części serii w odświeżonych wersjach HD.

Michael Hubicka, współtwórca fanowskiego projektu TimeSplitters Rewind poinformował, że gra powstaje także na konsolę PlayStation 4.

- Podjęliśmy decyzję i zaczynamy prace na PS4. Jesteśmy przekonani, że Crytek się na to zgodzi. Rozpoczynamy już teraz, by później nie musieć zaczynać w połowie projektu. Będziemy przygotowani - tłumaczy twórca w rozmowie z serwisem CinemaBlend.

Posiadacz praw do serii TimeSplintter - Crytek - już wcześniej zgodził się na produkcję TimeSplitters Rewind, udostępniając deweloper licencję na silnik CryEngine 3. Rewind to trzy pierwsze części serii w odświeżonych wersjach HD. W skład grupy pracującej nad projektem wchodzą także twórcy oryginalnych wersji gier ze studia Free Radical Design.

Pierwsza część serii ukazała się w 2000 roku, wyłącznie na PS2. W następnych latach ukazały się jeszcze dwie odsłony, a w 2007 roku zapowiedziano rozpoczęcie prac nad czwartą częścią. Później je zawieszono.

TimeSplitters to seria strzelanek, która opowiada o przygodach żołnierzy, podróżujących w czasie, by powstrzymać inwazję obcych lub po prostu ocalić ludzkość. Szerokie ramy czasowe dały spore pole do popisu - zwiedzamy m.in. Dziki Zachód i odległą przyszłość XXV wieku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze