Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crytek podpisał lukratywną umowę z Amazonem - raport

50-70 mln dolarów.

Firma Crytek znalazła się ostatnio w trudnej sytuacji finansowej, ale najnowszy raport wskazuje na to, że fundusze udało się pozyskać dzięki współpracy z Amazonem.

Crysis 3 nie sprzedał się tak dobrze, jak zakładano

Takie informacje podają anonimowe źródła serwisu Kotaku. Umowa ma opiewać na 50 lub 70 milionów dolarów, w zależności od rozmówcy. Zastrzyk pieniędzy pozwoli Crytekowi pozostać na rynku.

Już w ubiegłym roku niemiecka firma twórców serii Crysis informowała, że znalazła tajemniczego partnera, który wspomoże działalność także w dłuższej perspektywie.

Nie jest obecnie jasne, na czym polega współpraca obu podmiotów. Crytek nie został podobno sprzedany, a dodatkowe pieniądze są „czystym zyskiem” - mówił latem ubiegłego roku dyrektor generalny, Cevat Yerli.

Amazon od dłuższego czasu inwestuje w sferze gier wideo. Możliwe, że gigant na rynku sprzedaży internetowej jest teraz zainteresowany silnikiem CryEngine.

W październiku ubiegłego roku poinformowano, że produkcje na wyłączność dla Amazona tworzą studia Frontier (Elite: Dangerous) i WayFarward (BloodRyane: Betrayal, Mighty Switch Force). Wcześniej do Amazon Games Studios dołączył dyrektor kreatywny Far Cry 2 i Splinter Cell: Chaos Theory's - Clint Hocking - oraz producentka Portal i Quantum Conundrum - Kim Swift. W firmie pracuje też Eric Nylund, autor światów Halo i Gears of War.

W lutym 2014 roku Amazon przejął studio Double Helix Games, twórców Killer Instinct na Xbox One czy nowej wersji Strider.

Firma oferuje także bazującą na Androidzie konsolę Amazon Fire, która nie zdołała jednak zdobyć większego zainteresowania.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze