Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - system kultur i innowacje, technologia

Culture Innovations.

Kultura i rozwój kulturowy w Crusader Kings 3 jest ściśle połączony z rozwojem technologicznym - w zasadzie to jeden system. By otworzyć okno kultury i innowacji (technologii), kliknij w ikonę świeczki obok portretu władcy (1).

Tutaj zobaczysz okno kultury. Kultura determinuje, do jakich innowacji technologicznych masz dostęp. Wszystkie innowacje rozwijają się powoli - wybrać można tylko jedną, by rozwijała się szybciej. Mamy wtedy do czynienia z fascynacją.

Tylko głowa kultury może wybrać fascynację, więc to tego typu lider decyduje, jaką innowację odblokuje w pierwszej kolejności (różnica może wynosić nawet 300-400 lat) w stosunku do odblokowania innowacji bez fascynacji.

Głowa kultury (2) to władca, który posiada większość prowincji danej kultury. Jeśli grasz więc wasalem w jednolitym kulturowo imperium, nie możesz wpływać na rozwój technologii.

Dostępne innowacje zależą od ery (3). Kolejna era następuje, gdy twoja kultura odblokuje konkretną, zaznaczoną obok nazwy obecnej ery liczbę innowacji.

Informację na temat kultury innych władców znajdziesz w ich profilu, obok religii (4). Możesz też sprawdzić, jaka jest ich fascynacja - jeśli zobaczysz, że ktoś fascynuje się technologią machin oblężniczych, to możesz się spodziewać, do jakich celów dąży.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - decyzje, Decisions: jak i kiedy podejmować

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - jak instalować mody

Komentarze

More On Crusader Kings 3

Najnowsze artykuły