Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cosmic Star Heroine - zapowiedziano futurystyczne RPG w klasycznym stylu

AKTUALIZACJA: Ruszyła zbiórka pieniędzy.

Aktualizacja: Na Kickstarterze rozpoczęto obiecywaną zbiórkę pieniądzy na Cosmic Star Heroine. Twórcy planują pozyskać 100 tys. dol., a premierę zapowiedziano wstępnie na grudzień 2014 roku. W niecałe 24 godziny pozyskano już niemal połowę planowanej kwoty.

*

Oryginalna wiadomość: Studio Zeboyd Games na targach PAX zaprezentowało swój następny tytuł - RPG Cosmic Star Heroine. Gra zmierza na PC, Maca, PlayStation 4 i PS Vita.

Twórcy czerpią inspiracje z klasyków, takich jak Chrono Trigger, Phantasy Star czy Suikoden. Gracz wciela się w Alyssę L'Salle - szpiega na usługach galaktycznego rządu. Po odkryciu tajemniczego spisku szybko okazuje się, że nasi pracodawcy nie chcą mieć z nami nic wspólnego i stawiają bohaterkę w niebezpiecznej sytuacji. Produkcja powstaje na silniku Unity, a walka odbywa się w turach.

Niezależne studio Zeboyd Games powstało w 2009 roku i specjalizuje się w dwuwymiarowych grach RPG - wcześniej odpowiadało za Cthulhu Saves the World oraz dwa ostatnie epizody Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness, na podstawie popularnego komiksu internetowego. Nowy tytuł jest w założeniach bardziej ambitny i rozbudowany.

Nie znamy jeszcze daty premiery Cosmic Star Heroine. Twórcy zapowiedzieli już, że we wrześniu rozpoczną zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze