Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Control 2 nie dla starej generacji - potwierdzają twórcy

Otrzymaliśmy też pierwszą grafikę koncepcyjną.

Studio Remedy Enterteinment potwierdziło prace nad Control 2 - sequelem udanej gry akcji z 2019 roku. Tytuł zadebiutuje na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S, ominie więc starą generację konsol.

Jak dowiadujemy się z komunikatu studia, gra powstaje dzięki współpracy z wydawcą 505 Games. Na ten moment znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju, dlatego ciężko mówić o chociażby przybliżonej dacie premiery.

Gra trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, a zbudowana zostanie na autorskim silniku Northlight, należącym do Remedy Enterteinment. Studio Remedy wyda produkcję na PC, natomiast 505 Games na konsolach. Projekt znajduje się aktualnie w fazie koncepcyjnej”- czytamy w ogłoszeniu. Otrzymaliśmy także pierwszą grafikę koncepcyjną, która nie ujawnia niestety zbyt wielu konkretów.

O grze usłyszeliśmy już w czerwcu zeszłego roku, gdy studio Remedy poinformowało o planach stworzenia dwóch produkcji, które rozwiną uniwersum Control. Pierwsza z nich - o kodowej nazwie Condor - określona została kooperacyjnym spin-offem PvE. Druga natomiast, czyli właśnie potwierdzone Control 2, będzie pełnoprawnym sequelem.

Dla przypomnienia, Control to trzecioosobowa strzelanka science-fiction, w której mierzymy się z inwazją mrocznych sił z innego świata. Rozgrywka opiera się na walce, w której korzystamy z specjalnych umiejętności oraz wyjątkowo interaktywnego otoczenia. Gra zadebiutowała na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One w 2019 roku, a dwa lata później trafiła także na PS5 oraz Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Control 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze