Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dodatki do Alan Wake 2 przygotują grunt pod Control 2

Sam Lake zdradza plany na przyszłość.

Jeden z czołowych pracowników studia Remedy, które przygotowuje się właśnie do premiery Alan Wake 2, udzielił wywiadu dziennikarzom jednego z zachodnich serwisów branżowych. W jej trakcie zdradził plany zespołu na najbliższa przyszłość - w tym liczbę dodatków do nadchodzącej produkcji oraz ich związek z Control 2.

Sam Lake to dyrektor kreatywny i twarz studia Remedy Entertinment. W przerwie od nagrywania Tik Toków, na których pije kawę w dziwnych miejscach, deweloper znalazł czas, by odpowiedzieć na kilka pytań dziennikarzy serwisu Wccftech. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, ile dodatków otrzyma Alan Wake 2.

Zapytany o rozszerzenia Alan Wake 2 i ich charakter, Sam Lake odparł - Będą dwa płatne DLC. Pierwsze z nich nazywa się Night Springs, a drugie nazywa się Lake House. Oba zostaną wydane w 2024 roku. Co więcej, będzie też darmowa zawartość DLC dla graczy, ale nie mamy jeszcze konkretnego planu co do dodatków. To jeszcze nie wszystko, ponieważ padło też pytanie o to, czy dodatki do przygód pisarza będą miały coś wspólnego z Control 2.

- Tak. To ciekawe. Zrobiliśmy to w bardzo jasny sposób z Control, szczególnie za sprawą dodateku AWE i tego, jak budował fundamenty [pod Alan Wake 2 - dop. red.]. Publicznie ogłosiliśmy, że pracujemy nad Control 2 i jak widzieliście, Federalne Biuro Kontroli odgrywa kluczową rolę w historii Alan Wake 2. W tej chwili nie mówimy nic konkretnego, ale przygotowujemy rzeczy, które odegrają rolę w przyszłości uniwersum Remedy Connected - wyjaśnił Sam Lake.

Ta wypowiedź jest nieco bardziej enigmatyczna, ale łatwo wywnioskować, że dodatki do Alan Wake 2 będą nawiązywać do Control 2 w podobny sposób, w jaki DLC do Control (AWE) szykowało scenę pod zapowiedź najnowszych przygód pisarza. Przy okazji Lake zdradził też, że w najnowszej grze studia Remedy nie będzie można kierować samochodami, ale pomiędzy poszczególnymi obszarami będziemy przemieszczać się autem - najwyraźniej pojazdy będą czymś na wzór punktów szybkiej podróży.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Alan Wake 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Control 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze