Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dobre wieści dla fanów Control. Prace nad sequelem nabierają tempa

Zespół deweloperów się powiększa.

Zespół deweloperów pracujących nad Control 2 - sequelem cenionej gry akcji z 2019 roku - wzbogacił się o doświadczonego projektanta, co może sugerować, że prace nad kontynuacją znajdują sie na dobrych torach.

Wydany w październiku Alan Wake 2 okazał się ogromnym sukcesem, więc Remedy Entertainment może powoli przesuwać siły zespołów na kolejne projekty. Jednym z nich - i prawdopodobnie najważniejszym - jest Control 2, którego produkcją zajmie się od teraz Leonid Stepanov - do niedawna starszy projektant rozgrywki przy Alan Wake 2. Deweloper pochwalił się nowym rozdziałem kariery w serwisie X.

Tworzenie Alana Wake'a 2 było dla mnie niesamowitą podróżą i niezapomnianym przeżyciem! Teraz nadszedł jednak czas na coś nowego. Zdradzę wam, że stałem się częścią zespołu odpowiedzialnego za rozwój Control 2” - ogłosił Stepanov z nieukrywaną dumą. Fani gry wykorzystali okazję i postanowili przepytać projektanta o szczegóły sequela, ale pozostał nieugięty. Niewykluczone, że sam nie zna jeszcze potencjalnej daty premiery gry.

Zaangażowanie nowych nazwisk do pracy nad sequelem to dobry znak, choć należy mieć na uwadzę, że produkcja nie zdążyła jeszcze wyjść z fazy koncepcyjnej. „Plany dotyczące tej kontynuacji są ambitne i widzimy duże postępy zarówno w sferze projektu, jak i obecnej wersji gry” - zapewniano w październikowym komunikacie dla inwesterów.

Rozszerzenie zespołu deweloperskiego może sugerować, że postępy są większe, niż się spodziewano. Przypomnijmy, że Remedy pracuje równocześnie nad kilkoma innymi projektami. W rozkładzie na następne lata są remaki dwóch pierwszych części Max Payne, kooperacyjna strzelanka Condor oraz tajemniczy projekt Kessel, który również będzie grą multiplayer. W planach są także dwa fabularne DLC do Alan Wake 2.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Control 2

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze