Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Contraband Police - poradnik i najlepsze porady

Wciel się w strażnika granicznego.

Witajcie! Przed wami poradnik do Contraband Police. Przeczytacie tu, jak przeprowadzać kontrole, poszukiwać kontrabandy i zarabiać jako strażnik graniczny. Z pomocą tego poradnika z łatwością ukończycie grę i odnajdziecie wszystkie sekrety.

Contraband Police to symulator strażnika granicznego w fikcyjnym kraju - Akaristanie. Poza rutynowymi przeszukaniami i wydawaniem pozwoleń na przejazd zostaniesz zamieszany w konflikt polityczny i zadecydujesz, po której stronie - rządu czy rebeliantów - staniesz.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w Contraband Police!


Na tej stronie:


Rozgrywka i porady

Na kolejnych stronach poznacie główne mechaniki i odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące rozgrywki.


Interfejs i wskazówki

Ponizej znajdziesz opis wszystkich elementów interfejsu użytkownika w grze Contraband Polie.

 1. Aktualny cel misji
 2. Pasek doświadczenia
 3. Ilość posiadanych pieniędzy
 4. Aktualnie używana broń i zapas amunicji
 5. Pozycja gracza
 6. Klawisze skrótów do użycia w określonej sytuacji

Porady na start

 • W trakcie samouczka na stole przy biurze pojawią się narzędzia. Zbierz je wszystkie, gdyż obecnie używane niedługo ulegną zniszczeniu w skutek zużycia.
 • Pamiętaj, że zawsze możesz powtórzyć dzień z poziomu menu, jeśli coś poszło nie po twojej myśli. Osoby na granicy i pojazdy do kontroli nie będą jednak zawsze same.
 • Zawsze posiadaj zapas narzędzi - posterunek możesz opuścić jedynie po obsłużeniu wszystkich oczekających na kontrolę. Możesz przechowywać je w samochodzie lub w magazynie posterunku.
 • Nie staraj się za mocno - gdy posiadasz już argumenty, by nie przepuścić kierowcy przez granicę, szukanie pozostałych zarzutów to tylko mała premia do wypłaty.
 • Słuchaj co obywatele mają do powiedzenia. Niektórzy z nich mają nieznaczny wpływ na kształtowanie tła wydarzeń przedstawionych w grze i mogą przekazać ci prezent pocztą za wykonanie dobrego uczynku.
 • Najwięcej zarobisz zatrzymując przemytników, biorąc łapówki oraz wykonując zadania główne i poboczne - interwencje.
 • Możesz zginąć w wypadku samochodu lub strzelaninie. Gra jednak zakończy się przedwcześnie, gdy zbankrutujesz (masz jeden dzień na uregulowanie długu), potrącisz innego pracownika służb lub nie zmieścisz się w wyznaczonym czasie zadań.
 • Czytaj gazety pojawiające się co rozdział, by poznać tło wydarzeń fabularnych. Czasem otrzymasz także listy z podziękowaniami bądź pogróżkami.
 • Aby rozpocząć kolejny rozdział, musisz ukończyć misję fabularną odbierając telefon na posterunku oraz spotkać wszystkich przemytników widniejących na tablicy ogłoszeń. Zajmie to od czterech do pięciu dni.
 • Zapis gry następuje automatycznie w trakcie snu, po zakończeniu dnia służby oraz przy losowych wydarzeniach zagrażających życiu, jak atak gangu na przejście graniczne.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Contraband Police

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze