Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CoD: Modern Warfare 2 najlepiej sprzedającą się grą w USA w 2022 roku

Wielki sukces Elden Ring.

Firma NPD opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier na najważniejszym rynku gier na świecie - w Stanach Zjednoczonych. Ujawniono także podsumowanie ubiegłego roku, z Call of Duty: Modern Warfare 2 na szczycie.

Na drugim miejscu jest Elden Ring, co uznać należy zapewne za ogromny sukces. Mamy w pewnym sensie do czynienia z nową licencją i wysokim poziomem trudności, co nie wszystkim graczom „głównego nurtu” musi pasować.

Madden NFL 23 na trzecim miejscu już nikogo nie zaskoczy, ponieważ sportowy cykl Electronic Arts jest w USA tym, czym w Europie jest seria FIFA. Co interesujące, FIFA 23 uplasowała się w Stanach Zjednoczonych na siódmej lokacie, co oznacza chyba popularyzacją piłki nożnej w tym kraju.

Czwarta lokata to God of War: Ragnarok, co na pewno spodoba się Sony - tak samo, jak Horizon: Forbidden West w pierwszej dziesiątce. Jest też sporo odsłon serii Pokemon, które mogłyby być wyżej, gdyby tylko Nintendo dzieliło się z NPD danymi ze sprzedaży cyfrowej.

Publikacja amerykańskiego zestawienia pozwala na porównanie z rocznymi wynikami w Europie, gdzie tytuły są całkiem podobne. Króluje jednak nie Call of Duty: Modern Warfare 2 (na drugim miejscu), lecz FIFA 23.

Na Starym Kontynencie w pierwszej dziesiątce znaleźć można za to Grand Theft Auto 5, którego zabrakło w USA. Poza tym sympatie są jednak niemal takie same, gdyby zamienić jeszcze MLB: The Show 22 na inną grę sportową - starszą Fifę 22.

Najlepiej sprzedające się gry w USA w 2022 roku:

  1. Call of Duty: Modern Warfare 2
  2. Elden Ring
  3. Madden NFL 23
  4. God of War: Ragnarok
  5. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  6. Pokemon: Scarlet/Violet
  7. FIFA 23
  8. Pokemon Legends: Arceus
  9. Horizon II: Forbidden West
  10. MLB: The Show 22

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze