Skip to main content

CoD Modern Warfare 2 miażdży sprzedaż poprzedniej części serii

Vanguard się chowa.

Wygląda na to, że gracze rzucili się na nowe Call of Duty Modern Warfare 2. Sprzedaż gry jest imponująca, przynajmniej na tle poprzedniej odsłony, a więc osadzonego w czasach II wojny światowej CoD Vanguard.

Brakuje konkretnych liczb, ale według danych pozyskanych przez Gamesindustry.biz, po dwóch tygodniach od premiery, Modern Warfare 2 niemal prześcignęło sprzedaż Vanguard przez cały okres od debiutu aż do teraz. Chodzi o wersje cyfrowe i pudełkowe.

Przypomnijmy, że w przypadku Vanguard mowa o dwunastu miesiącach - gra zadebiutowała 5 listopada 2021 roku.

Skąd tak duże zainteresowanie Modern Warfare 2? Wydaje się, że odnoga serii traktująca o nowoczesnej wojnie zawsze przyciągała najwięcej graczy. Poza tym pomaga fakt, że niedługo zadebiutuje Warzone 2.0, które - tak jak w przypadku poprzedniego Modern Warfare i pierwszego Warzone - będzie niejako „scalone” z główną odsłoną serii. Mowa nie tylko o mechanice, ale całym systemie postępów i nagród.

Istotny był też fakt „przejedzenia” tematem II wojny światowej i dość nietypowego podejścia Sledgehammer Games do tego okresu historycznego. Vanguard przedstawiał alternatywną wersję konfliktu, proponując jednocześnie nowoczesne dodatki do broni, jak np. kolimatory.

Call of Duty Warzone 2.0 zadebiutuje już 16 listopada, a więc w środę. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox.

Zobacz także