Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chivalry 2 - deathmatch drużynowy: jak grać

Walki drużynowe, mapy, jak wygrywać.

Deathmatch drużynowy to tryb rozgrywki w Chivalry 2. Jego założenia są zbliżone do deathmatchu rozgrywanego w pojedynkę, jest tutaj jednak kilka istotnych różnic. O tym - oraz dostępnych mapach i poradach, które pomogą ci wygrywać starcia - poczytasz na niniejszej stronie.


Na tej stronie:


Jak rozpocząć grę, zasady trybu deathmatch drużynowy

By rozpocząć zabawę w tym trybie, wybierz opcję mieszane tryby dla 64 graczy (1) bądź mieszane tryby dla 40 graczy (2). W obu wypadkach jednak nie masz 100% pewności, że trafisz na ten konkretny rodzaj rozgrywki - możesz także rozpocząć mecz w trybie Cel misji. Alternatywnie możesz skorzystać z przycisku Przeglądarka serwerów (3).

W tej ostatniej opcji trafisz na listę rozgrywanych aktualnie meczy. Te, które cię interesują, mają oznaczenie DD (4) oznaczające deathmatch drużynowy. Kliknij na wybraną przez ciebie grę, a następnie na przycisk dołącz (5) by wejść do meczu.

Po rozpoczęciu rozgrywki, u góry ekranu zobaczysz wskaźnik żyć drużyny Agatha (6) jak i drużyny Masoni (7). Pokazują one ile razy gracze w danym obozie mogą się odrodzić po śmierci - pula zmniejszana jest o 1 po każdorazowym zmartwychwstaniu. Pomiędzy nimi ulokowany jest licznik czasu (8) - gdy zejdzie do zera, rozgrywka dobiegnie końca.

Celem obu drużyn jest opróżnienie wskaźnika żyć oponentów bądź posiadanie większej ich ilości w momencie upłynięcia czasu gry. Jeśli nie jesteś pewien do której drużyny należysz, możesz, na przykład, porównać kolor twojego ubrania (9) do koloru ikonki (10) przy jednej z nazw drużyn. Wszyscy gracze o tym samym ubarwieniu co ty to twoi sojusznicy - z kolei ci w innych kolorach to wrogowie.


Deathmatch drużynowy - na których mapach się rozgrywa

Mecze tym trybie - tak jak i w regularnym deathmatchu - rozegrasz na mapach Plac turniejowy i Bitwa pod Wardengale. Twoja drużyna odradza się zawsze po jednej stronie lokacji, wrogowie z kolei po drugiej. Nie ma więc ryzyka, że ktoś będzie czekał na ciebie i zaatakuje cię zaraz po tym, jak wrócisz na pole bitwy.


Deathmatch drużynowy - porady

Jeśli zdecydujesz się na zabawę w tym trybie, pamiętaj o następujących poradach:

  • Nie jesteś sam. Pamiętaj, że dookoła ciebie znajduje się kilkunastu sojuszników. Jeśli nie radzisz sobie w walce w pojedynkę bądź atakuje cię grupa wrogów, wycofaj się i podbiegnij do sojusznika. Zwiększysz tym samym swoje szanse na wygraną;
  • Pomagaj sojusznikom. Głównym celem tego trybu jest wybicie wrogich graczy. Nie przejmuj się więc i dołączaj do starć - czy to pojedynków czy poważniejszych potyczek. Im większą przewagę liczebną będziecie mieć, tym większa szansa na zwycięstwo;
  • W miarę możliwości - dostosuj swoją klasę postaci do potrzeb drużyny. Jeśli brak wam strzelców, a wroga drużyna nęka was ogniem z odległości, rozważ zmianę klasy postaci na łucznika. Analogicznie sprawa wygląda w sytuacji, w której połowa twojej drużyny gra właśnie łucznikami - lepiej przeskoczyć na postać walczącą w zwarciu. Nie traktuj tego jednak jako absolutną konieczność - lepiej byś grał klasą, którą sobie radzisz, niż na siłę dostosowywał się do reszty;
  • Podnoś poległych sojuszników. Jeśli członek twojej drużyny został powalony, lecz nie dobity przez wroga, to możesz do niego podbiec i ocucić przy pomocy klawisza interakcji. Dzięki temu wróci on szybko do walki, a twoja drużyna nie straci punktu odrodzenia.

Poprzednio: Chivalry 2 - deatchmatch, każdy na każdego

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - cel drużynowy: jak wykonywać misje

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze