Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chivalry 2 - cel drużynowy: jak wykonywać misje

Zadania, cele drużynowe.

Cel drużynowy to jeden z trybów rozgrywki w Chivalry 2. Ze wszystkich dostępnych w grze, ten kładzie największy nacisk na współpracę drużynową by realizować stawiane przed graczami zadania. Z tej strony poznasz zasady tego trybu, a także przeczytasz porady, które pomogą ci lepiej radzić sobie w trakcie zabawy.


Na tej stronie:


Cel drużynowy - jak zacząć

By rozpocząć zabawę w tym trybie, wybierz z menu głównego mieszane tryby dla 64 graczy (1) bądź mieszane tryby dla 40 graczy (2). Miej jednak na uwadze, że nie masz tutaj 100% pewności, że trafisz na ten konkretny rodzaj rozgrywki - możesz również dołączyć do deathmatchu drużynowego, gdyż gra po prostu losuje mecz, do którego wejdziesz. Możesz także wykorzystać przeglądarkę serwerów (3).

Po kliknięciu na przycisk trafisz na listę serwerów, na których rozgrywane są mecze. Te, które cię w tym wypadku interesują, mają oznaczenie CD (4) - czyli cel misji. Zaznacz wybrany przez siebie mecz i wciśnij przycisk połącz (5) by wejść do gry.


Zasady rozgrywki

Jak wskazuje nazwa, w tym trybie musisz wykonywać konkretne cele razem ze swoją drużyną. Dokładne zadania zależą od tego, na jakiej mapie akurat rozgrywa się mecz. Zawsze jednak u góry ekranu wyświetli się informacja o aktualnym zadaniu do zrealizowania (6). Widać na nim także postęp zadania. Jeśli uda się go zapełnić przed upływem czasu (7), zostanie zaliczony - i, jeśli to nie koniec mapy, pojawi się nowe zadanie.

Część celów wymagać będzie od ciebie obrony danego punktu bądź zbierania surowców (jak złoto). Niektóre z kolei wykonasz wchodząc w interakcję z jakimś obiektem. Przykładowo, w trakcie Oblężenia Rudhelmu, jednym z zadań atakującej drużyny jest przepchanie wież oblężniczych (8). W tym celu musisz po prostu zbliżyć się do konstrukcji bądź na nią wejść i poczekać.

Na ekranie pojawi się wtedy pasek postępu (9). Jeśli ilość atakujących (10) przewyższy ilość broniących (11), to wspomniany pasek będzie się zapełniał. Gdy dojdzie do końca, misja zostanie ukończona i przydzielone zostanie ci nowe zadanie.

Rozgrywka toczy się do momentu dotarcia do ostatniego punktu i otrzymania finalnego celu. Może to być likwidacja ważnej postaci bądź wybicie wszystkich obrońców przed upływem czasu. Pamiętaj jednak, że jeśli obrońcy na którymkolwiek etapie zatrzymają atak (czyli nie pozwolą atakującym wykonać celu do upływu czasu), to rozgrywka natychmiast zakończy się zwycięstwem obrońców.


Cel drużynowy - na których mapach się rozgrywa

Rozgrywka w tym trybie ma miejsce na mapach Rzeź Coxwell, Oblężenie Rudhelmu i Bitwa w Mrocznym Lesie. Zawsze biorą w nim udział dwie drużyny - atakujący i broniący się. Nie ma tutaj limitu odrodzeń (chyba, że jest to uwarunkowane samą misją), mecze trwają do momentu wykonania wszystkich celów przez atakujących bądź zatrzymania choć jednego przez obrońców.


Porady

Na koniec garść porad związanych z tym trybem, mianowicie:

  • Graj drużynowo. Jest to dość oczywiste, jednak w chaosie walki łatwo o tym zapomnieć. W trybie tym nie są ważne zabójstwa, a wykonywanie celów. Zamiast więc gnać do kolejnego miejsca bijatyki, odbij w bok i postaraj się wykonać któryś z celów;
  • Pomagaj sojusznikom. Jeśli któryś z twoich kompanów zostanie powalony, zbliż się do niego i go ocuć. Oszczędzi mu to kilkudziesięciosekundowego biegu do misji po odrodzeniu - co może wpłynąć na rezultat całej rozgrywki;
  • Odpowiednio dobierz klasę. Zawsze najlepiej jest grać tą klasą postaci, którą czujesz się najpewniej, jednak w przypadku tego trybu warto czasami zrobić wyjątek. Jeśli grasz obrońcą i masz utrzymać bramę, lepiej sprawdzi się rycerz bądź łucznik, niż berserker;
  • Pilnuj celów misji. W trybie tym często dochodzi do starć kilkunastu graczy w jednym miejscu, łatwo jest wtedy nie zauważyć przeciwnika który, na przykład, biegnie pod mury z wybuchową beczką. Zawsze wypatruj tego typu celów i skup na nich swoją uwagę.

Poprzednio: Chivalry 2 - deathmatch drużynowy: jak grać

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze