Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chińskie dzieci nie obejrzą streamów z gier po 22:00. Władza reguluje transmisje

Wprowadzono również inne ograniczenia.

W sobotę władze Chin ogłosiły szereg zmian w prawie, ograniczających nieletnim dostęp do transmisji z gier. Rząd w dalszym ciągu chce zwalczyć negatywny wpływ gier wideo i mediów społecznościowych na najmłodszych.

Jak podaje agencja Reuters, młodzi użytkownicy platform streamingowych zostaną automatycznie wylogowani z serwisu o godzinie 22:00 ich czasu lokalnego. Jeśli dziecko zechce samemu poprowadzić transmisje, to administracja witryny musi otrzymać zgodę rodzica lub prawnego opiekuna.

Rząd w Pekinie ogranicza również możliwość wysyłania pieniędzy streamerom. Widzowie poniżej osiemnastego roku życia nie mogą już przekazywać twórcom „donate'ów”.

W Chinach dużą popularnością cieszą się gry na komórki, takie jak Call of Duty Mobile

Warto dodać, że zmiany nie dotyczą popularnych u nas platform, takich jak Twitch czy YouTube, ponieważ te witryny są w Chinach niedostępne. Zamiast tego, nowe regulacje dotkną lokalnych odpowiedników, takich jak Bilibili (należące do koncernu Alibaba), Huya i Douyu (zarządzane przez Tencent Holdings) oraz Douyin, czyli chińską wersję TikToka.

Przypomnijmy, że wcześniej wprowadzone restrykcje między innymi ograniczały czas, jaki nieletni mogą spędzać w grach sieciowych. Chińskie Biuro ds. Radia i Telewizji podało wówczas, że „wielu rodziców jest zaniepokojonych kwestią uzależnienia od gier, które powoduje u dzieci trudności w nauce, a także problemy fizyczne, psychiczne i społeczne”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze