Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt Red potwierdza, które nowości w Cyberpunk 2077 będą darmowe

Lista jest całkiem długa.

Wraz z premierą dodatku Phantom Liberty, Cyberpunk 2077 wzbogaci się o długą listę zmian, usprawnień i nowości. Niektóre z nich trafią także do podstawowej wersji gry w ramach aktualizacji 2.0. CD Projekt Red doprecyzowuje, które elementy otrzymamy za darmo.

Szczegóły zaprezentowano w całkiem zgrabnej inkografice, opublikowanej w mediach społecznościowych studia. Jak widać, darmowy patch skupi się na przerobieniu najważniejszych mechanik gry. Otrzymamy m.in. nowe drzewka umiejętności, rodzaje wszczepów oraz odświeżony interfejs.

System policji i sztuczna inteligencja postaci doczekają się znacznych usprawnień, których przykład zobaczyć mogliśmy podczas ostatniej transmisji na żywo. Zmiany dotkną także systemu pojazdów - otrzymamy nie tylko opcje strzelania podczas jazdy, ale też montowania broni na autach. Gracz będzie też lepiej nagradzany za zadania, a podróże po Night City urozmaici nowa stacja radiowa.

Lista darmowych atrakcji jest więc całkiem pokaźna. Gracze, którzy zakupią rozszerzenie Phantom Liberty otrzymają dodatkowo nowy region dołączony do mapy Night City - Dogtown - oraz cały wątek fabularny z nim związany. DLC zaoferuje dodatkowo różnego rodzaju misje, jak np. zlecenia kurierskie czy generowane losowo wydarzenia w otwartym świecie.

Do tego dojdzie całkowicie nowa ścieżka rozwoju „Relic”, która zaoferuje kolejne unikalne zdolności. By w pełni wykorzystać potencjał głównego bohatera, maksymalny poziom postaci wzrośnie do 60. Nie zabraknie też ponad setki nowych przedmiotów, w tym elementów wyposażenia, pojazdów i wszczepów.

Dodatek Phantom Liberty - a więc najprawdopodobniej także i aktualizacja 2.0 - zadebiutuje już 26 września na PC, PS5 i Xbox Series X/S. To ostatnie oficjalne rozszerzenie, jakie polskie studio przygotowało dla Cyberpunka 2077. Deweloperzy zamierzają zostawić grę w możliwie jak najlepszym stanie, by bez wyrzutów przejść do działania nad kolejnymi projektami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze