Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Car Mechanic Simulator 2018 - zlecenie fabularne: Emden Lotz

Pierwsze zlecenie.

Pierwszym zleceniem fabularnym jest naprawa auta Emden Lotz. Czynności, które trzeba przy nim wykonać, to wymiana filtra powietrza i paliwa, wymiana oleju i zmiana opon.


Do zakupu:

  • Filtr powietrza
  • Filtr paliwa
  • Opona standardowa typu B (wielkość 16, szerokość 205, profil 55) - cztery sztuki

Wymiana filtrów

Umieść auto na podnośniku i podnieś pojedynczym kliknięciem w panel. Otwórz maskę i kliknij na dowolną część, żeby wejść w tryb demontażu. Filtr powietrza znajdziesz po prawej stronie, kryje się on pod obudową filtru powietrza, którą musisz najpierw zdjąć. Aby się jej pozbyć trzeba zdemontować cztery mocujące ją klipsy. Wyjmij zniszczony filtr i zastąp go nowym, kupionym w sklepie.

Filtr paliwa znajduje się głębiej, za silnikiem, przed serwem hamulcowym. Jest bardzo zardzewiały i rozpoznasz go od razu, gdy go zobaczysz. Nie musisz demontować, żadnych innych części, żeby się do niego dostać, więc wymienisz go bez problemów.


Wymiana oleju

Podnieś auto na podnośniku maksymalnie w górę i umieść spust oleju pod nim. Użyj go, następnie odłóż z powrotem na miejsce i obniż auto, żeby móc grzebać pod maską. Odkręć korek oleju i zacznij wlewać nowy olej. Rób to przez ok. 7-8 sekund. Jeżeli nie jesteś pewien, skorzystaj z bagnetu służącego do oceny poziomu oleju.


Wymiana opon

Musisz wymienić wszystkie opony w aucie, jest to najbardziej czasochłonna część tego zadania. Najpierw zdemontuj wszystkie cztery koła, odkręcając mocujące je śrubki.

Następnie użyj montażownicy kół, żeby rozmontować koła, gdyż wymienić musisz tylko opony (felgi są sprawne i nie będziemy dawać nowych). Po zdemontowaniu wszystkich - chociaż możesz robić to też na zmianę - trzeba ponownie użyć montażownicy, tym razem, żeby zamontować nowe opony na felgach.

Wybierz odpowiednie opony, gdyż zakup złych okaże się bardzo kosztowny.

Każde tak stworzone koło trzeba wyważyć na znajdującej się niedaleko Wyważarce. Dopiero wyważone koła można zamontować w aucie.Po skończonych naprawach, najedź myszką na auto i w menu kołowym wybierz Stan auta, a następnie kliknij zakończ zlecenie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Adam Thiem

Contributor

Komentarze