Skip to main content

Call of Duty: Warzone Mobile jednak nie ukaże się w tym roku

Zmiana planów.

Activision poinformowało o zmianie terminu premiery Call of Duty: Warzone Mobile, a więc mobilnego wydania popularnej serii strzelanek. Tytuł nie zadebiutuje na telefonach w 2023 roku, jak wcześniej zakładano.

Za nowy, wciąż niesprecyzowany termin wybrano wiosnę 2024 roku. Informację przekazano niejako „po cichu”, bo pojawiła się tylko na krótką chwilę pod koniec najnowszego zwiastuna. Już teraz fani mogą jednak zapisywać się do gry poprzez aplikacje Google Play oraz App Store. W ramach wstępnej rejestracji przewidziano nagrody, który trafią do graczy w dniu premiery.

Sprawa może być nieco dezorientująca, bo na rynku znajdziemy już przecież Call of Duty: Mobile od chińskiego studia Timi, będącego częścią Tencentu. Tytuł z 2019 roku do dziś cieszy się ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że w maju 2022 rok dobił do ponad 650 milionów pobrań. Starsza produkcja ma być wspierana jeszcze przez „długi czas”, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zostanie zastąpiona właśnie przez Call of Duty: Warzone Mobile.

Pozostajemy zaangażowani w Call of Duty: Mobile, stanowiące ważną część całej serii Call of Duty i naszej ogólnej strategii mobilnej” - zapewniali twórcy w komunikacie. „Mamy najlepszych fanów na świecie i zamierzamy nadal wspierać grę, z solidnymi planami na świeżą zawartość, aktywności i aktualizacje przez długi czas”.

Na koniec warto wspomnieć, że dziś o godzinie 19:00 wystartowała pierwsza faza testów beta Call of Duty: Modern Warfare 3. Na razie grają tylko użytkownicy PlayStation, reszta platform - PC, Xbox One i Xbox Series X/S - dołączy w połowie października. Wszystkie szczegóły wraz z konkretnymi terminami przedstawiliśmy w tym artykule.

Read this next