Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były dyrektor Sony uważa, że Vita ukazała się zbyt późno

Jack Tretton szczerze o konsoli.

Wydane w 2012 roku PlayStation Vita okazało się jedną z największych rynkowych porażek. Przenośna konsola oferuje dużą moc, ale urządzenie nie podbiło serc graczy.

W wywiadzie udzielonym serwisowi IGN były dyrektor generalny Sony Computer Entertainment America - Jack Tretton - podał jeden z prawdopodobnych powodów, dla których sprzęt poniósł klęskę.

- Teraz, kiedy już nie pracuję w firmie, mogę powiedzieć, że uważam, iż to była świetna maszyna, ale pojawiła się zbyt późno. Świat skierował uwagę ku urządzeniom przenośnym, które nie są dedykowane graniu - tłumaczy menedżer.

- Uważam jednocześnie, że PSP odniosło ogromny sukces. Uwielbiałem to, czego dokonało - oferowało gatunki gier i jakość konsol stacjonarnych starszym graczom, którzy zazwyczaj nie mieli dostępu do tego typu produkcji na swoich przenośnych platformach - dodaje Tretton.

Były dyrektor Sony może mieć rzeczywiście rację. Popularność tak zwanych handheldów zdaje się spadać, na co wskazują dane sprzedażowe konsol Nintendo - w obu Amerykach urządzenia z rodziny 3DS kupiło prawie dwie trzecie osób mniej niż DS.

Wielu graczy uważa, że porażka Vity może być związana z niewielką liczbą gier na wyłączność. Tyle tylko, że na wspomnianym 3DS-ie ukazało się o wiele więcej produkcji, co jednak nie uchroniło sprzętu przed spadkiem liczby nabywców.

Jack Tretton był dyrektorem generalnym amerykańskiego oddziału Sony Computer Entertainment. Z firmy odszedł w marcu 2014 roku, a jego miejsce zajął Shawn Layden.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły