Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Butt Sniffin Pugs - kooperacyjny symulator piesków na Kickstarterze

Przygody mopsów.

Twórcy opowieści o pieskach - Butt Sniffin Pugs - rozpoczęli kampanię na Kickstarterze, starając się pozyskać 60 tysięcy dolarów na ukończenie prac.

Akcja przełomowej produkcji toczy się na terenie Central Barku. Cele dla naszych postaci nie są określone odgórnie, lecz szczekanie, gryzienie, „oznaczanie terenu” i inne psie czynności pozwolą odkryć przedziwne sekrety i inne atrakcje w parku.

Pieskie życie

„Wchodząc w interakcje ze światem na różne sposoby, odkryjemy wiele zagadek, znajdziek i sekretów w każdej strefie Central Barku” - wyjaśniają twórcy z odpowiedzialnego za prace studia SpaceBeagles.

Ważnym elementem będzie zabawa w kooperacji, jako duet baraszkujących po okolicy mopsów. Możemy nawet zmienić wygląd naszych piesków. Zwiedzimy kilka różnorodnych map, jest też zmienny cykl dobowy z dniem i nocą.

Deweloperzy jako swoje inspiracje podają gry, w które można grać bez końca, jak Animal Crossing czy Minecraft. Rozgrywka ma być jednak prostsza i przystępna dla odbiorców w dowolnym wieku.

„Chcemy, by wszyscy mogli cieszyć się grami wideo dzięki BSP, bez względu na to, czy mają doświadczenie w wirtualnej rozrywce, czy też nie” - czytamy dalej.

Twórcy nie żartują, mówiąc o przystępności dla wszystkich odbiorców. Na pokazach gry prezentowany jest nawet specjalny kontroler w kształcie mopsiego zadka, działający niczym trackpad. We współpracy z organizacją AbleGamers studio chce zbudować więcej takich urządzeń.

Premierę Butt Sniffin Pugs zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku, na PC (Windows i Mac) oraz PS4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze