Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard pracuje nad mobilną strategią MMO - raport

Plus: mobilny Battle.net.

Blizzard pracuje obecnie nad nieogłoszoną jeszcze produkcją mobilną, łączącą założenia gatunków MMO oraz strategii czasu rzeczywistego.

Źródłem rewelacji jest ogłoszenie o pracę, które przez krótki czas znajdowało się na stronie popularnego studia, choć szybko zostało usunięte.

Może WarCraft 4?

Z anonsu wynikało, że poszukiwany jest doświadczony deweloper, z szeroką znajomością silnika Unity i co najmniej pięcioletnim doświadczeniem na rynku gier wideo.

Ogłoszenie wprost mówiło, że inżynier taki zajmie się „pracą nad niezapowiedzianym projektem MMORTS”, co zostawia niewiele miejsca na niedomówienia i spekulacje.

Mobilny Battle.net

Nie wiemy oczywiście, czym dokładnie miałby być taki projekt. Więcej detali poznamy być może podczas corocznej imprezy BlizzCon na początku listopada.

Silnik Unity nie jest nowością w Blizzardzie. Napędza między innymi popularną karciankę Hearthstone, także na urządzeniach mobilnych.

Jeśli o Androidzie i iOS mowa, to na obu tych systemach operacyjnych można już teraz pobierać aplikację Battle.net, umożliwiającą zarządzanie listą znajomych czy korzystanie z czatu. Możemy też podejrzeć, w co aktualnie grają koledzy.

Od 24 października z funkcji skorzystają także posiadacze Destiny 2 na PC. Strzelanka Bungie będzie pierwszą produkcją spoza katalogu Blizzarda obsługiwaną przez Battle.net.

Warto dodać, że aplikacja Battle.net oraz mobilny Authenticator z kodami do logowania pozostają - jak na razie - oddzielnymi programami, choć integracja w przyszłości wydaje się być logicznym posunięciem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze