Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w EA Sports FC 24 pozwala dosłownie przykleić piłkę do nogi

Zdobywanie goli nigdy nie było prostsze.

Gracze EA Sports FC 24 stanęli naprzeciwko wyzwania gorszego nawet od problemów z serwerami. Wśród społeczności gry coraz większą popularność zdobywa glitch pozwalający na przyklejenie zawodnikowi piłki do nogi.

Precyzyjniej byłoby zapewne powiedzieć, że piłka momentami wręcz staje się jednością z piłkarzem, co - jak łatwo się domyślić - nie jest pożądane ani w starciu rzeczywistym, ani wirtualnym. Wywołanie błędu nie jest szczególnie skomplikowane, a w sieci pojawiają się już nawet zgrabnie zmontowane poradniki, z których chętnie skorzystają mniej uczciwi gracze.

Jak informuje serwis VGC, prezentacją magicznych zdolności jednego z piłkarzy podzielił się w sieci niejaki OZiLLA. Do wykonania sztuczki wystarczy odpowiednio doświadczony zawodnik, kilka kliknięć na kontrolerze i wiara w to, że żaden z oponentów nie połamie nam nóg wślizgiem od tyłu. Później wystarczy już tylko przebiec przez linię bramki i gotowe - mamy gola.

Problem dotyczy niestety także trybu Ultimate, w którym uczciwi gracze dają z siebie wszystko, by wspinać się w rankingu. Electronic Arts nie mogło pozostać bezczynne, dlatego twórcy poinformowali, że prace nad rozwiązaniem problemu już trwają. Możemy się domyślać, że najbliższa aktualizacja wprowadzi do gry standardowe, mniej klejące się piłki.

Na koniec przypomnijmy, że EA Sports FC 24 zadebiutowało na rynku 29 września. „Nowa twarz Fify” spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem, choć na premierę nie zabrakło kilku problemów natury technicznej. Gra otrzymuje jednak regularne aktualizacje z poprawkami błędów i balansu. Ostatni duży patch ukazał się w zeszłym tygodniu i zaoferował ponad 100 zmian.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

EA Sports FC 24

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze