Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje kolejny dodatek do Mass Effect 3

Za scenariusz odpowiada ośmiu autorów, powraca aktor wcielający się w Jokera.

Zobacz także: Mass Effect 3 - Poradnik

Z informacji opublikowanych na forum BioWare i w serwisie Twitter wynika, że trwają prace nad kolejnym dodatkiem do Mass Effect 3. Powracają aktorzy znani z podstawowej wersji gry, którzy dotychczas nie pojawiali się w DLC.

„Wszyscy są zaangażowani. Nad scenariuszem pracuje ośmiu autorów” - pisze na forum BioWare Jos Hendriks, projektant dwóch ostatnich odsłon Mass Effect. Za produkcję ma być odpowiedzialne studio z Edmonton, które stworzyło serię. Ostatni dodatek powstał w biurze w Montrealu, które zajmuje się także Mass Effect 4.

W pracach bierze udział także kompozytor Sam Hulick, który stworzył muzykę do gry i rozszerzenia Extended Cut, ale nie miał udziału w pozostałych dodatkach. „Pracuję nad nieogłoszonym jeszcze dodatkiem DLC do Mass Effect 3!” - pisał na Twitterze. „Aktualnie zajmuję się utworem z pianinem i smyczkami. Będziecie płakać” - dodał.

W tym samym serwisie wypowiadała się producentka dźwięku w BioWare, Caroline Livingstone. Dziękowała za udział w sesji nagraniowej Sethowi Greenowi, który wciela się w postać Jokera. Amerykański aktor nie brał udziału w pracach nad wcześniejszymi dodatkami. Do studia powrócił też Raphael Sbarge, podkładający głos pod Kaidena Alenko.

Jak donosi brytyjski Eurogamer, dane znalezione w plikach z poprzednich dodatków wskazują na to, że akcja kolejnego DLC będzie toczyć się w Cytadeli.

Dotychczas ukazały się cztery rozszerzenia do Mass Effect 3. Ostatnie z nich, Omega, nie zdobyło uznania w oczach kolegów z Eurogamera.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze