Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect w innej perspektywie. Tak wygląda gra w rzucie izometrycznym

Wyszło całkiem fajnie.

Youtuber o pseudonimie „Flurdeh” przygotował materiał wideo, w którym za pomocą modyfikacji gruntowanie zmienił perspektywę kamery w Mass Effect 3. Efekty są całkiem interesujące.

Do przygotowania nietypowego efektu posłużyły narzędzia rozszerzające dostępne opcje. W efekcie słynna space opera zmieniła się nie do poznania. Cytadela i stacja Omega w większym stopniu przypominają klasyczne gry RPG - lub dioramy z niewielkimi figurkami. Ogromne budowle wydają się mniejsze, a po mapie przemieszczają się miniaturowe modele postaci.

Jak w przypadku innych projektów „Flurdeha”, kluczowe są narzędzia modyfikujące kamerę, przygotowane przez Fransa Boumę, specjalizującego się właśnie w projektach tego typu. Do tego oczywiście technika tilt-shift, a więc przesunięcie osi optycznej, generujące charakterystyczny wygląd miniatury.

Nie jest to pierwszy projekt tego rodzaju. Autor ma w dorobku wiele innych materiałów w podobnym stylu, by wymienić Elden Ring, remake Dead Space, Grand Theft Auto 5, Fallout 4 czy Assassin’s Creed Valhalla.

Najnowszy materiał wydaje się trafiać w idealny moment. Wczoraj - 21 marca - minęło pięć lat od premiery Mass Effect: Andromeda, ostatniej odsłony serii. Obecnie trwają oczekiwania na piątą część, która - miejmy nadzieję - będzie prezentowała nieco wyższą jakość.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next